Podrobne

Video: ohrev vody v bazéne

Video: ohrev vody v bazéneWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Je tu dobré počasie, chcete sa ponoriť do bazéna. Iba teplota vody je príliš nízka pre váš vkus a ste dosť chladní. Slnko je tam. Aj keď niektoré štruktúry bazénov sú určené na ohrev vody prirodzeným spôsobom, existujú aj nepremokavé plachty a vykurovacie telesá, ktoré nedosahujú neprimerané ceny. Inštalátor bazénov Christophe Prudhon poskytuje prehľad riešení, ktoré máte k dispozícii. Objavte jeho návrhy na videu!

Pozrite si video

Vykurovacie systémy

V prvom rade je dôležité si uvedomiť, že polyesterové štruktúry si zachovávajú teplo lepšie ako betónové konštrukcie. Voda má v priemere o 3 až 5 stupňov viac. Ak je váš bazén umiestnený na slnečnom mieste, pravdepodobne dosiahnete veľmi príjemné teploty. Ak to nestačí, môžete sa rozhodnúť pre rôzne riešenia: - kryt bubliniek: v lete vám umožňuje vykurovať bazén slnečnými lúčmi, ale tiež udržiavať teplotu v noci, keď je zima neusadí. - inštalácia vykurovacieho telesa: môže mať podobu elektrického ohrievača, tepelného čerpadla alebo fotovoltaického systému poháňaného slnečnou energiou. Kým bude elektrický ohrievač inštalovaný v technickej miestnosti vášho bazéna, tepelné čerpadlo bude umiestnené vonku. Jediným pravidlom je lokalizovať ho do 50 cm od prekážky, aby sa dosiahla čo najlepšia cirkulácia vzduchu.

Pred každou inštaláciou

Pred začatím inštalácie je dôležité si uvedomiť, že povaha nádrže mení teplotu vody, ktorú prijíma. Napríklad kľúčovým faktorom je farba polyesterového obalu. Ak je voda modrá, voda bude mať tendenciu byť teplejšia, než keď je biela, pretože lepšie zachytí slnečné lúče. Rozhodnutie o inštalácii vykurovacieho systému by sa nemalo robiť rýchlo, pretože to nie je nevyhnutné. Navyše to mnohí jednotlivci nemajú, pretože v letnom období teplota vody dosahuje 24 až 32 stupňov v závislosti od povahy materiálu použitého pre váš bazén. Toto vybavenie vám predovšetkým umožní predĺžiť kúpacie obdobie a udržať letnú teplotu. Teraz viete rôzne riešenia na ohrev vody v bazéne. Viac alebo lacnejšie vám však umožnia využiť váš bazén o niečo dlhšie a rýchlejšie vstúpiť do chladu! Nájsť Vykurovanie vody v bazéne na Minutefacile.com. Produkoval Minute Facile.