+
Informácie

Video: kvitnúce rybník

Video: kvitnúce rybník

Chcete dať svojej záhrade exotický a farebný nádych? Túto úlohu môžu zohrávať rovnako ako tradičné rastliny aj vodné kvety. Okrem toho sa v povodí, v ktorom plávajú, môžu nachádzať ryby, ktoré vášmu zelene dodajú trochu viac života. V tomto prípade je dôležité dať im čerstvý a okysličený bazén v kombinácii s vašou vonkajšou dekoráciou. Stéphanie Taffin, záhradná architektka, vám poskytne niekoľko cenných rád, ako splniť všetky tieto podmienky.

Pozrite si video

Po prvé, je nevyhnutné zvoliť pre svoje ryby dobrý rybník. Odporúča sa používať keramický obal, pretože tento materiál má zaujímavé vlastnosti. Najmä udržuje vodu v lete pomerne chladno, čo nie je zanedbateľné pre dobrý život vašich rýb. Na druhej strane voda prítomná v nádrži musí byť okysličená. Môžete tu nainštalovať fontánu alebo pestovať okysličovacie vodné rastliny. Obe riešenia môžu ukázať určitý estetizmus. Ak si však vyberiete rastliny, musíte si vybrať tie, ktoré budú mať kapacitu na ozdobenie vašej záhrady. Tu je niekoľko príkladov, ktoré sa dajú komerčne ľahko nájsť.

Byliny

- Eloded: sú to riasy, ktoré musíte jednoducho umiestniť do vody. Výhodou je, že sú veľmi okysličujúce. - Hydrocotyles: často sa predávajú v malých predvŕtaných košíkoch na podporu hydratácie koreňov. Musíte ich ponoriť priamo do vody.

Kvety

- Pontéderia: niekedy dosahujúca 80 cm, najmä počas leta vytvára nádhernú modrú kvetinu. - Lekno: nezabudnite si dať lekno a nie veľkú lekno. Ten by nikdy nenašiel svoje miesto v malej nádrži. Ak sa raz ponoria do vody, jej listy nedosiahnu povrch, nebojte sa, rastlina sa prispôsobí veľmi rýchlo. - Equisetum: je to veľmi jednoduchá rastlina, ktorá nevytvára listy ani lístky, ale nachádza svoje kúzlo vo svojich dlhých tenkých a zvislých vetvách. - Azola: stojatá na povrchu, umožňuje skryť všetky malé plastové nádoby iných rastlín. Nakoniec neváhajte pridať z času na čas trochu vody, pretože voda v povodí bude mať tendenciu sa odparovať. Teraz viete, ako vytvoriť malý rybník, ktorý dokonale ladí s dekoráciou vašej záhrady. Všetko, čo musíte urobiť, je vybrať tie správne rastliny, ten správny kontajner a najmä jeho nových obyvateľov! Nájsť Vytvorte rybník na záhrade na stránke Minutefacile.com. Produkoval Minute Facile.