Články

Parkety: výberové kritériá

Parkety: výberové kritériá

Rôzne modely parkiet sa prispôsobujú všetkým požiadavkám z hľadiska estetiky a pohodlia. Napodobňuje tiež zrno dreva na dotyk alebo naolejovaný alebo hobľovaný kartáčovaný vzhľad lakovaný podľa vašich predstáv. Rozsah farieb sa líši podľa vašich predstáv. Môže sa pohybovať od čisto bielej po medovú farbu a konečne tmavo hnedú. Ale to všetko za cenu, ktorá sa líši v závislosti od modelov a potrieb.

Na starú, klasickú a autentickú podlahu

V súčasnosti je trend smerom k veľkým a širokým doskám s cieľom vytvoriť tradičnú podlahu, ktorá sa blíži k starým podlažiam. Laminátové parkety uspokoja túto estetiku vďaka svojim doskám, ktoré dávajú vzhľad starej podlahy. Ekonomicky a prakticky sa dá použiť na vytvorenie tohto štýlu podlahy. V inom registri si môžete zvoliť masívne parkety. V masívnom teakovom alebo rustikálnom dubu ponúka tento model možnosť vytvorenia teplého a autentického vesmíru vo vašom interiéri. Tento model však navrhuje nákladnejšiu službu a zároveň vás odmeňuje jedinečnými a estetickými parketami. Robustné a odolné, masívne parkety vám dávajú príležitosť vytvoriť priateľský interiér. Jeho veľká rozmanitosť druhov prináša rafinované a elegantné farby a žilky. Za nižšie náklady môžete ísť na laminátovú krytinu. To dokonale napodobňuje klasický vzhľad dreva v každom detaile. Dotykom môžete nájsť napríklad zrno dreva alebo kartáčovaný naolejovaný alebo lakovaný vzhľad pre rešpektovanie pravosti.

Pre moderný a moderný efekt vo vašom interiéri

Pre bielenú dubovú dekoráciu sa rozhodnite pre laminátové parkety. V sivých, bielych alebo hnedých odtieňoch si svoju dekoráciu vezmite do extrému a osvojte si trendy a originálne parketové podlahy. V súlade s dobou musíte hrať s farebnými kódmi, ktoré sú vzdialené od klasickej a prírodnej estetiky exotického alebo masívneho dreva. Preto pristupujte k otázke vašich podlaží s modernizmom a eleganciou. Navyše, mimoriadne široké a dlhé čepele sú veľmi moderné, aby vytvorili moderný vesmír. Dĺžka a šírka dosiek vám umožňuje vytvoriť požadovaný štýl. Túto úlohu hrá aj farba. Čistá a moderná biela alebo čierna laminátová podlaha ponúkne romantický dojem a vylepší moderný interiér.

Veľmi prírodná alebo exotická pôda

Máte radi prírodu a jej charakter, preto sa rozhodnete pre pevnú parketovú podlahu s veľkými doskami s hobľovaným vzhľadom pre väčšiu realitu. Táto technika umožňuje napodobniť opotrebovanie dreva a spôsobiť zvlnenie. Vo svojom interiéri si budete môcť osvojiť veľmi prirodzený štýl. Vo viac exotickom štýle, napríklad v kancelárii v koloniálnom štýle, neváhajte ozdobiť svoju podlahu masívnymi teakovými parketami, aby bol zaručený efekt. V dome sa parkety prispôsobia všetkým vašim želaniam pre jedinečnú dekoráciu. Môžete tak hrať na povrchoch a rozmeroch čepelí, aby ste dosiahli požadovaný štýl, od tradičného po súčasný.