Články

Video: tipy a triky na prerezávanie stromov

Video: tipy a triky na prerezávanie stromovWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vaša záhrada je určite ovocím veľa šťastia, ale aj otázok. A jedným z hlavných problémov je veľkosť stromov. Ako správne postupovať pri tejto operácii a dať stromu požadovaný tvar? Guy Tournellec, záhradný tréner, vám poskytne niekoľko cenných rád pre starostlivosť o svoje stromy, ktoré sa dajú použiť, aj keď nemáte zelený palec. Pozrite sa na to na videu!

Pozrite si video

Tvarujte svoj strom

V rámci tejto demonštrácie si Guy vybral ako príklad morušový strom roviny. V každom prípade je najjednoduchším spôsobom prerezávať stromy po poklesnutí listov, aby bolo možné ľahko rozoznať každú vetvu stromu. Prvým krokom je odrezanie mŕtvych vetiev. Potom to všetko záleží na tvare, ktorý chcete dať svojmu stromu. V prípade moruše rovinatým stromom je cieľom jej vodorovné orezanie s cieľom poskytnúť tiene vašej záhrade. Takže môžete odstrániť vetvy, ktoré rastú vertikálne. Ale pozor, vystrihnite ich dole.

Vystrihnite správne vetvy

Pokiaľ ide o najvyššie vetvy, urobte si rebrík a nezabudnite na základné bezpečnostné pravidlá: dobre ho stabilizujte a požiadajte niekoho, aby ho držal, keď ste na ňom. Akonáhle môžete bezpečne prerezať, odstráňte aj mŕtve vetvy. Na druhej strane, ak sa im rozvoju bránia dve vetvy, odrežte slabší. Tým sa znižuje riziko trenia s vetrom, a tým aj možné zranenia. Dbajte tiež na to, aby ste vybrali miesto, kde chcete rezať. Je nevyhnutné vždy rezať na úrovni púčika. A vybrať druhú, vyberte tú, ktorá ide v smere, ktorý chcete dať svojej pobočke.

Zdravie stromov

Nakoniec dávajte pozor, aby ste ranu neošetrili. Gangréna rýchlo dorazí a môže sa rýchlo stať smrteľným pre váš strom. Teraz viete, ako správne prerezať strom a dať mu požadovaný vzhľad. Vďaka týmto tipom a trikom bude vaša záhrada ešte žiarivejšia! Nájdite strom a orežte jeho konáre na stránkach Minutefacile.com. Produkoval Minute Facile.