Podrobne

Vytvorte si veľmi prírodné špajle!

Vytvorte si veľmi prírodné špajle!We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Keď príde leto, aké väčšie potešenie než obed vonku, varenie sezónnych výrobkov a znovuobjavenie chutí surovej zeleniny a varenie na drevo? Na to stačí pár vecí, v tejto ročnej dobe je toľko prírody, či už je to pre nás jedlo, alebo pre prípravu! Ponúkame vám tu rustikálne jedlo z aperitívu až po zákusok tým, že si sami vyberiete šikovné špajdle pomocou tých najprirodzenejších výberov! Na výrobu špíz nie sú potrebné žiadne komerčné zbierky - kovové alebo biele drevo. Ponúkame vám, aby ste sa sami stali čerpaním prírodných zdrojov. Tu sme vybrali vetvičky liesky, stromu veľmi rozšíreného v našich záhradách a vo voľnej prírode. Lieskový orech je bez rizika, ale dajte si pozor na iné druhy, ako je oleandr, ktorý je preň toxický. Nedovoľte deťom hrať sa s touto rastlinou, mohli by si potom položiť prsty na ústa a v aplikácii, ktorú opisujeme, nepoužívajte drevo. Toto varovanie je hotové, pozrime sa podrobne, ako vyrobiť naše špajle. obtiažnosť: jednoduché, stačí trochu trpezlivosti! náklady : žiadne Potrebné náradie : - Vetvičky lieskových orechov - An Opinel - Zložky podľa vášho výberu

Krok 1: Rezané konáre roka


Tieto vetvy merajú po obvode iba niekoľko milimetrov, ale už sú dostatočne robustné, aby slúžili ako vrcholy. Ďalšou výhodou je ich čerstvá kôra, ktorá sa dá ľahko odstrániť, ako uvidíte.

Krok 2: Odstráňte listy a odstráňte kôru


Odporúčame vám „vyzliecť“ vetvu, aby sa z nej stal dokonalý špíz!

Krok 3: Vytvorte ozdobné vrcholy.


Pre ešte dokonalejší efekt môžete ozdobiť základňu niektorých svojich vrcholov. To môže byť tiež trik na mieste špízy, ktoré majú rôzne korenie. Ak to chcete urobiť, vyzbrojte sa svojím prístrojom Opinel, pričom si dajte pozor na prsty, kôru presne odrežte nožom, okolo miest, kde ju chcete odstrániť, a potom ju jemne potiahnite a odlepte.

Krok 4: Zdobte špajle!


Pre tento krok nie sú potrebné podrobné pokyny. Voľne vyberajte chute a farby, ktoré chcete kombinovať!

Krok 5: Ochutnajte!


Chuť s podnebím a očami! Nie sú tieto špajdle jemne zdobené a pekne skrútené, zvlášť chutné?

Krok 6: Recyklovať!


V prírode sa nič nestratí, všetko sa zmení. Po ochutnávaní hádzajte vrcholy na uhlíky, aby zmizli. Staňte sa popolom, vaše špajle sa potom môžu rozprestrieť po zemi a upraviť. Na dokončenie tohto vidieckeho jedla použite myšlienku okolo aperitívu a zákusku.

Krok 7: Vytvorte aperitív kebab


Na rovnakom princípe ako predtým urobte kratšie vrcholy, aby ste pridali ingrediencie podľa vášho výberu (cherry paradajky, syr, reďkovky atď.). Ak chcete dosiahnuť ešte prirodzenejší vzhľad, pridajte jedlú kvetinu! Pekná modrá kvetina z brutnáku tu prináša ozdobnú a veselú poznámku.

Krok 8: Vytvorte špajdle na dezert


Na základe vysvetleného princípu sú opäť povolené všetky kombinácie a fantázie. Malé alebo veľkorysé, ako hlavný zákusok alebo iba ako sprievod, znižujte obsah podľa vašej chuti. Tu vám ponúkame jemné špízy z čiernych ríbezlí a lesných jahôd zakončených chutnými kopčekmi zmrzliny. Tam je koniec. Čas na prípravu je určite dlhší, ale pre potešenie z očí! A ak máte doma malé ruky, myslite si, že je to pekný spôsob, ako ich obsadiť, od štekania vetvičiek po šitie prísad na vrcholkoch.