Krátko

Zostavenie grilu

Zostavenie griluWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Veľká rozmanitosť

Existujú veľmi rozmanité modely všetkých veľkostí. Spravidla sa vyrábajú z tehál, ktorých farba a vzhľad sa líšia, čo umožňuje ich kombináciu s prakticky všetkými štýlmi architektúry. Nájdete tu aj súpravy rôznych „úrovní“, to znamená, že sa môžu skladať z veľmi komplikovaných prvkov - a montážna práca je potom veľmi stručná - alebo naopak - z primárnych prvkov - a stavba sa potom blíži konštrukcii grilu, ktorý sa má úplne postaviť.

Police a kapucňa

Gril vyrobený z prefabrikovaných tehlových prvkov obsahuje okrem krbu rôzne oddelenia na ukladanie guľatiny a zásob, pracovné dosky a prípadne kapotu, ktorá zlepšuje odvádzanie dymu smerom nahor. Niektoré modely sú aktualizovateľné, a preto môžeme zvážiť prispôsobenie jeho inštalácie.

Zastavte oheň!

Nezabudnite, že gril je nebezpečný nielen preto, že môže spôsobiť popáleniny (nedovoľte deťom, aby sa k nemu dostali), ale tiež preto, že môže spôsobiť požiar kríkom alebo podrast. Preto je vhodné dobre vyčistiť okolie odstránením konárov a suchých listov.

„Evolučné“ grilovanie

Tieto modely vám umožňujú vytvoriť si gril podľa vašich potrieb, vášho vkusu a tiež podľa priestoru, ktorý máte. Pracovnú dosku môžete umiestniť napravo alebo naľavo od krbu alebo dokonca poskytnúť dve pracovné dosky. Podobne máte možnosť vytvoriť ďalšie police a priehradky - alebo dokonca integrovať dva krby do tej istej konštrukcie. Vysvetlite svoje želania predajcovi, ktorý vám poskytne potrebné položky.

Náradie a materiály


• hladidlom
• Mallet
• Spojovacia žehlička
• Meter
• Štvorec
• Ceruzka
• Masonova vláda
• Vodováha
• Vedro
• Koryto
• Špongia
• Lepiaca malta

Žiaruvzdorná malta

Krb, to znamená horizontálny prvok, pri ktorom kláda alebo drevené uhlie horí, je najčastejšie vyrobený z kovu alebo niekedy vopred zabudovaný do žiaruvzdornej malty. Ostatné časti konštrukcie nie sú v kontakte s ohňom a žiaruvzdorná malta (odolná voči vysokej teplote) nie je v žiadnom prípade nevyhnutná. Na druhej strane sa musí pri určitých modeloch grilovania v súprave, ktoré ešte nie sú tvarované, použiť, ale tento bod je vždy uvedený v pokynoch výrobcu.

Žiaruvzdorné tehly

Ak sa rozhodnete postaviť grilovanie nie v súprave, ale priamo z tehál, na plánoch, ktoré si sami nakreslíte, používajte žiaruvzdorné tehly pre celú konštrukciu a nielen pre časti, ktoré sú v kontakte s ohňom. Je to potrebné nielen preto, aby všetky tehly boli rovnaké, ale aj preto, že tieto prvky majú okrem veľkej odolnosti proti vysokým teplotám aj dokonalú odolnosť voči mrazu a poveternostným vplyvom.

Implantácie

Grilovanie je predovšetkým „ohňom“, pri ktorom sa jedlo varí základným spôsobom, povedzme, Galovi alebo Indovia. To je dôvod, prečo môže byť nainštalovaný prakticky kdekoľvek a sú sotva nejaké obmedzenia. Je však potrebné dávať pozor na to, aby bol umiestnený v chránenej polohe pred vetrom, a ak to nebude možné, nasmerujte ho späť na prevládajúci vietor. Podobne zvoľte také miesto, aby vietor neznížil dym smerom k domu alebo na terasu, na ktorej si vezmete vonkajšie jedlo. Zároveň grilovanie neumiestňujte príliš ďaleko od kuchynských dvierok, aby ste nekomplikovali prepravu potravín a riadu. Vedieť, ako robiť všetko © La maison rustique - éditions Flammarion, 2005 Nájsť ešte viac informácií o griloch: Aký druh grilovania zvoliť ?, Elektrický gril: výhody !, Vybudovanie grilovania na záhrade Aký druh grilovania zvoliť? Existujú tri hlavné: grily na drevené uhlie, elektrické alebo plynové grilovanie. Nájdite tú, ktorá vám vyhovuje, vďaka nášmu porovnaniu cien.


Video: JEDLO ZADARMO. VÝZVA (August 2022).