+
Komentáre

Záhradný nábytok: aký materiál si vybrať?

Záhradný nábytok: aký materiál si vybrať?

Plast, drevo, kov, tepané železo alebo ratan, aký je ideálny materiál na dlhodobé užívanie záhradného nábytku? Tu sú všetky výhody týchto materiálov, moderných aj atraktívnych.

Drevený nábytok

Drevo je materiál s mnohými kvalitami. Pevnosť, odolnosť, estetika, drevo je jednou z najväčších obľúbených exteriérov. Drevený nábytok sa ponúka v rôznych druhoch. Popol, eukalyptus, borovica, dub, vlašský orech dodávajú veľmi zreteľné odtiene, od svetlých po tmavé. Drevený záhradný nábytok však nemožno hovoriť bez zmienky o exotickom dreve. Ušľachtilé, krásne, hniloby odolné druhy exotického dreva sú meradlom záhradného nábytku. Medzi exotickými lesmi je ten, ktorý získa všetky hlasy, teak. Odolné a teplé, toto drevo nikdy neprestáva zvádzať.

Nábytok z tepaného železa

Záhradné stoly a kované železné stoličky dodávajú záhrade eleganciu a romantiku. Medzi ich ďalšie vlastnosti patrí veľká ľahkosť údržby, pretože kované železo je ľahké. Ale tiež dobrá životnosť vďaka ošetreniu proti účinkom korózie, najmä v dôsledku hrdze.

Plastový nábytok

Plastový nábytok sa stal trendovým a už nemá povesť neatraktívnosti. Farby vstúpili a ponúkajú rôzne rozsahy. Výhodou plastového nábytku je okrem toho jeho ľahká údržba, či už ide o odstránenie prachu alebo škvŕn. A konečne je plastový nábytok najlacnejším nábytkom na svete.

Ratanový nábytok

Ratanový nábytok prechádza celé desaťročia bez problémov a oblieka veľa exteriérov. Vďaka svojmu pleteniu má ratan veľa postavy a prináša tak romantický rozmer ako kované železo. Ďalšou kvalitou je ekologický aspekt. V skutočnosti nemá výroba škodlivý vplyv na kultúru pôvodného závodu. Dodajte, že ratanový nábytok je recyklovateľný.

Živicový nábytok

Triezvy a estetický nábytok zo živice vás oblečie do vašej záhrady. Údržba je jednoduchá, stačí voda a mydlo. Ďalšia kvalita na vedomie, že živica odoláva nepriaznivému počasiu a farby nábytku zostávajú v priebehu času neporušené. Živicový nábytok je uznávaný aj pre svoje pohodlie a ľahkosť. Nakoniec môže byť sklopný, praktický, ak máte malý povrch. * Výsledky prieskumu Unep-Ipsos 2009 Kúpte si nový záhradný nábytok alebo ležadlá za najlepšiu cenu vďaka našej porovnávacej službe!