Komentáre

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri dekorácii dreva

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri dekorácii drevaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak sa drevo vráti do platnosti v dome potom, čo bolo ponechané stranou v prospech väčšieho množstva konštrukčných materiálov, prijaté nápady sú stále početné. Aby sme vám pomohli priviesť drevo do vášho interiéru pre príjemnú atmosféru a moderné dekorácie, tu je niekoľko chýb, ktorým sa treba vyhnúť.

Drevo nemusí nutne vytvárať rustikálnu atmosféru

Ak bol drevený nábytok predtým v masívnom dube vo veľmi tmavej farbe, ktorá dávala kuchyni alebo jedálni rustikálny vzhľad, dnes existujú aj iné alternatívy! Každý štýl zodpovedá viacerým druhom dreva. Napríklad, aby sme vytvorili veľmi trendovú škandinávsku atmosféru, stavíme na veľmi ľahké drevo a na veľmi prírodný štýl radšej stavíme na bambus.

Drevo nie je určené iba do exotického prostredia

Ak si tiež myslíte, že drevo je vhodné iba do exotického prostredia, je to chyba. Okrem toho, ak sa stále používa exotické drevo ako wenge, dnes uprednostňujeme oveľa jasnejšie druhy. Uvedomte si však, že wenge alebo ipé fungujú veľmi dobre aj v modernom alebo dizajnérskom interiéri, ak kombinujú nábytok s čistými líniami. Exotická atmosféra nepochádza iba z podstaty, ale aj z typu nábytku, ktorý si človek vyberie.

Vyhnite sa celkovému vzhľadu dreva

Ak je pravda, že drevo okamžite zahreje atmosféru domu, nemalo by sa to zneužívať. Vyhnite sa celkovému vzhľadu drevených podláh, stien a nábytku, pokiaľ nechcete do svojho interiéru priniesť atmosféru chaty. Niekoľko kusov nábytku a pekná parketová podlaha postačujú na to, aby miestnosť bola príjemná a teplá bez preťaženia. Všimnite si, že čím tmavšie je drevo, tým viac bude vo vašej dekorácii.

Drevené hodiny XXL, veľmi moderný dekoratívny tip na obloženie steny

Nemiešajte dreviny

S cieľom vytvoriť harmóniu vo vašom interiéri sa odporúča zvoliť si druhy dreva, ktoré sa navzájom zhodujú. Nezabudnite dať určitú jednotu a nevyberajte príliš odlišné farby pre každý kus nábytku alebo podlahy. Nemiešame napríklad masívny dubový nábytok s ostatným nábytkom z exotického dreva so svetlými parketami.

Drevo neexistuje iba v nábytku

Nakoniec vedzte, že na to, aby ste do svojho interiéru priviedli drevo, nejde iba o parkety a nábytok. Môžete tiež použiť drevené dekoratívne predmety, ktoré sú v súčasnosti veľmi trendy. Drevené doštičky sú zobrazené, hodiny sú tiež oblečené do dreva a drevené ovocné koše pripomínajú prírodu pre teplý interiér, ktorý sa vracia k základom.