Podrobne

Ako si vybrať predné dvere?

Ako si vybrať predné dvere?

Predné dvere sú veľmi silným symbolom privítania a pohostinnosti, pretože práve toto vidíme pri príchode do domu alebo bytu. Je to skutočný favorit, ktorý upokojuje, chráni a nastavuje celkový tón z hľadiska vnútornej atmosféry. Aký materiál uprednostniť? Ako to urobiť čo najbezpečnejšie? Aké sú riešenia z hľadiska izolácie? Existuje veľa možností pre všetky rozpočty a všetky štýly.

Drevo

Drevené vstupné dvere sú dokonalým materiálom par excellence a sú ideálne pre očarujúce alebo pamiatkovo chránené budovy. Vďaka dobrej izolácii zostáva drevo majstrom na mieru. Umožňuje tiež prispôsobenie dverí, pretože môžu byť zafarbené, natreté alebo lakované. Movingui, jedľa alebo dub sú najčastejšie používanými druhmi dreva. Podľa Isabelle Saxer z Bel'M, špecialistky na vstupné dvere, „čím je drevo ušľachtilejšie, tým prirodzenejšie by malo byť“.

Hliník

Hliník ponúka mnoho výhod: veľmi estetický, ponúka množstvo možností, pokiaľ ide o textúry, tvary a povrchové úpravy. Okrem toho nevyžaduje žiadnu špeciálnu údržbu! Veľmi prispôsobivý materiál, je tónovaný podľa interiéru a exteriéru domu. Je skutočne možné harmonizovať ho s odtieňmi vonkajšej fasády steny, pričom si zachová biely povrch, ktorý sa dokonale integruje dovnútra.

Oceľ a PVC

Tieto dva materiály sú ideálne pre malé rozpočty! S dobrým tepelným výkonom, silnou odolnosťou proti poveternostným vplyvom a cenami oveľa nižšími ako vchodové dvere z hliníka a masívneho dreva, ocele alebo PVC profitujú z dobrého pomeru cena / kvalita. Hlavnou nevýhodou zostáva výber z hľadiska dekorácie, omnoho obmedzenejší ako v prípade iných materiálov. Rovnako ako v prípade hliníka je možné zmiešať komponenty rovnakých dverí zvolením oceľového exteriéru a dreveného alebo PVC interiéru. To zvyšuje kvalitu tepelnej izolácie a zvyšuje estetiku!

Ako optimalizovať bezpečnosť vašich predných dverí?

Isabelle Saxer zo spoločnosti Bel'M vyzdvihuje štyri prvky, ktoré si musí starostlivo zvoliť, aby čo najviac zaistila svoje vchodové dvere. Voľba samotných dverí je už určujúcim faktorom: monoblokové dvere sa v skutočnosti dajú ľahšie rozobrať ako dvere so zvislými a priečnymi nosníkmi. Kvalita zasklenia, ako je hlaveň a skrutka z kriedy (to sú uzatváracie body dverí), by sa tiež nemala vyberať náhodne.