Krátko

Vyberte si žiarovky podľa izieb

Vyberte si žiarovky podľa iziebWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Správne svetlo v správnej miestnosti prispieva k príjemnej atmosfére v dome. A naopak, zlá voľba svetla môže spôsobiť, že miestnosť bude nepríjemná: príliš tmavá na čítanie, príliš svetlá na sledovanie televízie ... Stručný sprievodca, ako správne zvoliť.

Správne žiarovky do kuchyne

Vyberte si vysoké žiarovky CRI (index vykresľovania farieb). Na osvetlenie pracovnej dosky sa rozhodnite pre všeobecné osvetlenie 11 W kompaktnými žiarivkami alebo pásmi 15 W. Pokiaľ dávate prednosť, na pracovnú dosku, pásy alebo leds škvrny 3 W.

Správne žiarovky do obývacej izby

Sem umiestnite kompaktné žiarivky s výkonom 11 W do miestnosti. Pokiaľ ide o kútik na čítanie, uprednostňujte žiarovku 15 W, ktorá vám prinesie viac pohodlia. Okrem kompaktných žiariviek môžete použiť aj diódy LED výberom modelov s nízkou spotrebou. Zjemnia náladu.

Správne žiarovky do kancelárie

Kompaktné žiarivky: Na všeobecné osvetlenie bude stačiť 11 W žiarovka v teplej bielej farbe, ale do pracovného priestoru sa pridá 15 W lampa alebo 5 W LED.

Správne žiarovky do kúpeľne

Vyberte si kompaktné žiarivky od 11 do 20 W v studenej bielej farbe s dobrým CRI pre väčšie pohodlie počas záchodu, ale aj make-upu.

Správne žiarovky v miestnosti

Na všeobecné osvetlenie postačuje obvykle 11 W kompaktná žiarivka. A pridajte 15 W žiarovky do rohov na čítanie. Ak uprednostňujete LED diódy: Vyberte si 4 W žiarovky pre nočné lampy a niekoľko 2 W žiaroviek sem a tam, aby ste si vytvorili príjemnú atmosféru, ktorá prispeje k odpočinku. Do detskej izby inštalujte pokiaľ možno 11 W kompaktné žiarivky v teplej bielej farbe.

Správne žiarovky v obehových priestoroch

V chodbách a schodoch, úzkych a dlhých priestoroch je lepšie zvoliť viac zdrojov svetla než len jeden umiestnený uprostred. Ak vyberiete kompaktné žiarivky s výkonom 11 W, uistite sa, že sú vhodné na opakované osvetlenie. Ešte lepšie je vybrať si 6W LED.


Video: Zuzana Bednárová: O tom ako rásť vo všetkých oblastiach a mať v živote všetko (August 2022).