+
Komentáre

Video: upravte pestré uhlie po kolonizácii húsenice

Video: upravte pestré uhlie po kolonizácii húsenice

Vďaka poradenstvu odborníkov z rastlinnej kliniky pochopte choroby vašich kvetov a naučte sa ich ošetrovať. Dnes je to pestré uhlie, ktoré sa po kolonizácii rastlín húsenicami odovzdáva Frédéric Marque. Postupujte podľa jeho analýzy a odporúčaní na videu!

Otázka od používateľa

<< Bonjour, j'ai un souci avec mon fusain panaché. Depuis peu, des dizaines de chenilles tissent leurs nids dans les feuilles, pondent et se multiplient très rapidement. Ma plante se trouve à l'extérieur, en plein soleil. J'ai bien essayé d'enlever les nids à la main ou en arrosant, mais les insectes reviennent systématiquement à la charge. >>

Pozrite si video

ID videa = "0" /

Vyšetrovanie a diagnostika

Pestré uhlie predložené Frédéric Marque nie je ojedinelým prípadom. V skutočnosti je táto rastlina pravidelne predmetom rôznych a rozmanitých chorôb. V tomto prípade je zamorené hodvábnymi hniezdami obsahujúcimi húsenice, ktoré sa majitelia snažili odstrániť ručne alebo zalievaním. Bohužiaľ, hmyz sa vrátil zakaždým. Tieto húsenice sú vlastne motýle nazývané hyponomeuty, ktorých účelom je hojne ležať v rastlinách, aby sa larvy živili listami.

Odpoveď: ručné zneškodnenie alebo s insekticídmi

Majiteľ tohto pestrofarebného uhlia sa môže opäť pokúsiť manuálne odstrániť stopy. Ak táto technika nebude fungovať, bude nútený používať insekticídy. Ošetrenie sa musí vykonávať na rastline, ale aj v okolí, pretože húsenice opúšťajú svoje hniezdo každý deň, aby sa nakŕmili. Zabráni tým tvorbe motýľov a znášaniu vajec v okolitých rastlinách.

Niektoré odporúčania

Pestované drevené uhlie vo všeobecnosti nepredstavuje na agronomickej úrovni žiadne obavy. Jeho hlavné problémy vyplývajú z rôznych chorôb: - múčnatka, ktorú je možné liečiť zabránením prítomnosti nadmernej vody na listoch, - vošky, ktoré sa môžu zalievať, keď je ich málo, - rastové šoky , ktorému je možné sa vyhnúť poskytnutím rastliny hnojivom alebo pravidelným premiestňovaním. Vy tiež položte svoje otázky na klinike rastlín!