+
Informácie

Video: liečte ázijskú ľalie po kolonizácii hmyzu

Video: liečte ázijskú ľalie po kolonizácii hmyzu

Vďaka poradenstvu odborníkov z rastlinnej kliniky pochopte choroby vašich kvetov a naučte sa ich ošetrovať. Dnes je to ázijská ľalia, ktorá je po útoku podivného hmyzu vystavená Frédéric Marque. Postupujte podľa jeho analýzy a odporúčaní na videu!

Otázka od Raphaëla

<< Bonjour, j'ai un problème avec l'une de mes fleurs, un lys asiatique. Les feuilles se désintègrent : elles deviennent marron puis très fines, et finissent par faner. Je pense que ce sont les "petits" de l'insecte rouge qu'on voit sur la photo, il y a ces insectes uniquement sur les lys. Ma plante se trouve à l'extérieur, au soleil. J'ai enlevé au jet toutes les larves noires. >>

Pozrite si video

ID videa = "0" /

Vyšetrovanie a diagnostika

Ázijská ľalia prezentovaná Frédéric Marque utrpel dosť rozšírenú metlu: kolonizáciu rastliny malými čiernymi zhlukami a dospelý červený hmyz. Posledne menované sa nazývajú chrobáky ľalie, zatiaľ čo prvé sa javia ako malé larvy, ktoré sa schovávajú pod ich výkalmi, a potešia sa z sušenia listov jeden po druhom. Táto kolonizácia je povolená vďaka reprodukčnému cyklu hmyzu, ktorý nové generácie preberajú, aby oslabili rastlinu.

Odpoveď: použite insekticíd

Zoči-voči takémuto útoku je možné iba ťažké riešenie: insekticídy. Tieto vyháňajú hmyz z rastlín a umožňujú mu obnoviť normálny život. Vy tiež položte svoje otázky na klinike rastlín!