Podrobne

Video: pestujte svoje vlastné papriky

Video: pestujte svoje vlastné paprikyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Milovníci korenených jedál, chcete pestovať svoje papriky sami? Aj keď pochádzajú z Južnej Ameriky, v Európe je možné pestovať papriku. Máte dokonca na výber z rozmanitosti. Ak ich chcete správne zasadiť, riaďte sa radami Fabien Lahetjuzan a papriky budete mať pripravené na varenie do dvoch až troch mesiacov.

Pozrite si video

Rôzne druhy papriky

Existuje niekoľko druhov papriky. Najznámejšie sú veľké, ktoré majú rôzne farby. Vo všeobecnosti tieto rastú v zhlukoch a sú zjavne jedlé. K dispozícii je tiež menšia paprika Espelette, známa svojím použitím v baskickej kuchyni.

Zasaďte si papriku

Ak chcete pestovať chilli papričku, samozrejme potrebujete semená, ktoré si musíte starostlivo vyberať podľa svojho vkusu a druhu, ktorý chcete pestovať. Záhradnú pôdu môžete získať v záhradnom centre, ak ich chcete zasadiť do klasického kvetináča alebo si kúpiť vrecia z pružnej pôdy, pripravené privítať nové papriky. Najskôr skontrolujte, či boli vaše semená správne zabalené vo vzduchotesnom obale, aby ste predišli riziku hniloby. Potom urobte brázdu do zeme a ponorte do nej semená chilli. Nakoniec ich zľahka prikryte zalievacou zeminou.

Starostlivosť o papriku

Následne by sa semená mali jemne zalievať. Odporúča sa priviesť sprejovú fľašu, aby sa nepoškodila. Pôdu navlhčite bez toho, aby ste ju príliš navlhčili, a pod vreckom urobte malé diery, aby voda cirkulovala a nestagnovala. Najprv sa odporúča vodu denne. Ako čas plynie, zvlhčujte ho iba raz za tri dni a nakoniec iba raz za týždeň, keď paprika dosiahne svoju veľkosť pre dospelých. Vo všeobecnosti trvá ich plný vývoj asi tri mesiace. Teraz máte všetky kľúče na pestovanie vlastných paprík. Neváhajte vyskúšať niekoľko odrôd a používať ich ako korenie vo svojich jedlách! Vyhľadajte Pestovanie papriky na stránke Minutefacile.com. Produkoval Minute Facile.