Komentáre

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri výzdobe steny

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri výzdobe steny

V dome je dekorácia steny rovnako dôležitá ako výber nábytku! Skutočne sú to práve steny, ktoré určujú tón vášho interiéru a ktoré sa podieľajú na dokončenom vykreslení vášho štýlu. Objavte aj niekoľko tipov na zdobenie stien.

Nezabudnite ozdobiť!

Prvou chybou, ktorú si všimneme, je to, že steny domu sú často opustené. Niekedy ich necháme biele a dokonca na ne zabudneme pridať ozdobné predmety. Izba sa nezdá byť dokončená a štýl vášho interiéru nezapadá do celej miestnosti. Ak to chcete napraviť, zvážte zdobenie stien ako zvyšok miestnosti. Keď premýšľame o umiestnení pohovky, premýšľame aj o tom, ako obliekame steny.

Nezanedbávajte nátery

Ak chcete ozdobiť svoje steny, musíte ich začať obliekať. Z tohto dôvodu budete mať na výber medzi farbou, tapetou, obložením alebo dokonca kožou. Možnosti sú takmer nekonečné. Vyberte si farbu svojich stien podľa štýlu, ktorý chcete dať miestnosti. Odvažujte sa napríklad po jasných farbách pre štýl pop, ale uprednostňujte prírodné farby pre prirodzenú atmosféru. Po maľovaní stien môžete vytvárať dekoratívne efekty aj s inými nátermi. Môžete napríklad položiť pás tapety alebo ohraničiť stenu, ale tiež vytvoriť vlys s koženými dlaždicami.

Nenechávajte steny prázdne

Ak chcete oživiť svoje steny, zvážte aj pridanie ozdobných doplnkov. Visí obrázky alebo zrkadlá, oblieka si svoje steny nálepkami alebo má fotografie, ktoré ich oživia. Ak má vaša izba peknú veľkosť, neváhajte a vyberte si XXL obrazy alebo nálepky, ktoré zakrývajú stenu, pretože si musíte zachovať určitú proporcionalitu. Ak dávate prednosť malým snímkam, prehrajte akumulácie a vytvorte efekt hlasitosti.

Nemysli si, že steny nie sú užitočné

Nakoniec vedzte, že na ozdobenie stien môžete kombinovať podnikanie s radosťou! Napríklad pomocou políc ozdobíte steny grafickým štýlom a získate tiež úložný priestor na ukladanie kníh alebo ozdobných predmetov. Neváhajte a vynásobte police pre veľmi výrazný vizuálny efekt.