Krátko

Armeria

ArmeriaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Z rodiny plumbaginaceae je arméria vytrvalá rastlina, ktorá vyniká dlhým a jasným kvetom. Tiež to prezývame Španielsky trávnik veľmi rozšírený v Európe, severnej Afrike a na západnom pobreží Spojených štátov, existuje takmer 80 odrôd vrátane armérie euscadiensis, armerskej maritimy "Alba", ktorá sa vyznačuje krásne biele kvety v tvare pompoms, armeria huby s pikantnými listami alebo armeria maritima "" Splendens "" s červenými kvetmi.

Arménska kultúra

Arméria sa dokonale hodí na zdobenie skaliek, hraníc alebo nízkych postelí. Táto rastlina oceňuje inštaláciu na slnečnom mieste, aby mohla prosperovať. Je schopný rozvíjať sa na všetkých typoch odvodnenej pôdy. Arméria je odolná voči suchu, veterným podmienkam a morskému spreju. Výsadba artérie sa výhodne uskutočňuje na jar.

Údržba arménie

Na začiatku kultivácie si táto rastlina vyžaduje pravidelné zavlažovanie. Potom bude môcť arméria nezávisle čerpať zdroje potrebné na svoj rast. Na konci kvitnutia sa odporúča zbaviť chumáčiky zvadlých kvetov. Arméria sa nebojí studených teplôt alebo mrazu. Preto nie je potrebné prijať žiadne opatrenia v zimnej sezóne.

Násobenie armérie

Násobenie armérie sa vykonáva delením chumáčov od septembra alebo výsevom na jar, hneď ako príde dobré počasie.

Špecifikácia