Informácie

Zázvor

Zázvor

Ďumbier (Hedychium gardnerianum) je podzemok botanickej rodiny Zingiberaceae. Je súčasťou trvalých rastlín. Zázvor, ktorý sa vyrába po stáročia v ázijských krajinách, môže byť teraz integrovaný do našich záhrad alebo môže byť v kvetináči dodržiavaním niekoľkých pravidiel pestovania.

Zázvor

Ak sa chcete pustiť do pôvodných plantáží, kultúra zázvoru je nevyhnutná! Dve školy súťažia o získanie zázvoru o krásnu vôňu kvetov alebo o získanie koreňov pre osobnú spotrebu. Hotové rastliny je možné nájsť v špecializovaných predajniach alebo jednoduchšie kúpiť koreň v supermarkete alebo v obchode s potravinami! Pri druhom riešení je zásadou namočiť tento podzemok do vody jeho umiestnením na mierne miesto a do polotmy, aby sa korene dostali prirodzene. To urobí, ostane len zasadiť zázvor do hrnca dostatočne hlboko, aby korene nechali rásť, ako sa im zachce, a v pôde zmiešanej so záhradnou pôdou, všetko dobre vetrané a dobre odvodnené.

Zavlažovací zázvor

Akonáhle ste v zemi, ale bez stonku, musíte vodu privádzať striedmo, aby nedošlo k hnilobe. Akonáhle sa objaví jeden alebo viac stoniek, zalievanie sa môže stať častejším, čo umožní, aby zázvor rástol ľahšie a aby sa potom jeho krásny voňavý červený kvet narodil.

Zázvor

Zázvor opäť zbierame podľa nášho vkusu, pretože ak sa nám páči s dobrou príchuťou citrónu, odnože je možné regenerovať asi 5 alebo 6 mesiacov po výsadbe. Kým stonky nezmiznú, bude mať rastlina okolo 9 mesiacov a chuť jej jedlej časti bude štipľavejšia. Čím viac necháme zázvor starnúť v zemi alebo dozrievať, keď bude vykorenený, tým viac jeho aróma stráca vôňu, ale stáva sa korenistou.

Zázvorový majetok

V čínskej medicíne sa používa ako antireumatikum. Zmierňuje bolesti hlavy a bolesti brucha, nevoľnosť spôsobenú tehotenstvom. Jeho účinné látky sú početné, čo z neho robí hlavný prvok tohto alternatívneho lieku.

Použitie zázvoru pri varení

Či už čerstvá, prášková alebo kandizovaná, zázvor, dlho obmedzená na exotické kuchyne a stala sa nevyhnutnou. V slaných alebo sladkých jedlách prináša zázvor sviežu citrónovú tónu a viac či menej korenené prebudenie všetkých jedál. Toľko, že si môžeme vymyslieť vlastné recepty so zázvorom a prekvapiť našich hostí! Nájdite hľuzy zázvoru v obchode! Referenčné číslo: Ginger: antioxidant v kombinácii s cesnakom a cibuľou na Passeport Santé.

Špecifikácia