Informácie

Vodný melón

Vodný melón

Meloun, Citrullus lanatus, z tekvicovitých, pochádza z Afriky. Je to veľké ovocie, ktoré sa často nazýva vodný melón, ktorého hmotnosť je v závislosti od odrody päť až dvadsať kilogramov a ktorého priemer môže prekročiť šesťdesiat centimetrov. Na úspešné pestovanie melónu je potrebné teplo. Stonka melónu dáva dva až tri kvety. Existujú dva druhy kvetov melónu, kvet mužský a kvet ženský, ktoré žijú iba jeden deň. Našťastie každý obsahuje dostatok opeľovačov, aby hmyz mohol niesť peľ.

Veľkosť melónu

Nie je potrebné orezávať melón.

Choroby vodného melónu

Melón sa obáva najmä pruhovaného chrobáka. Liečiť môže len rotenón.

Výsadba melónu

Pestujte vodné melóny nepredstavuje žiadne väčšie ťažkosti. Na rýchlu výrobu je možné uprednostniť skorý výber melónu. Rozhodnite sa pre najteplejšie a najviac chránené miesto v záhrade. Vo veterných oblastiach je potrebný vetrolam. 26 ° C je potrebné, aby melón rástol v dobrých podmienkach. Počas pádu, ktorý predchádza výsadbe vodného melónu, by sa mali vyliezť 40 moly. Riadky musia byť od seba vzdialené najmenej 2 metre. Na sadenie počkajte, kým pôda nebude horúca. Naplňte každú dieru kompostom. Sem tam umiestnite rastliny, prikryte vodou.

Polievanie melónu

Voda počas rastu vodného melónu veľkorysá, potom zastavte zalievanie 4 až 5 dní pred zberom.

Starostlivosť o vodný melón

Potrebujete len pravidelne zavlažovať miernym sprejom, aby nedošlo k rozbitiu kvetu melónu.

Jedlo a melón

Meloun je ovocie, ktoré má byť v sezóne preferované. Plná vody (pozostáva z viac ako 92% vody), vodný melón je vynikajúci zvlhčovač. Obzvlášť si cenia ľudia, ktorí sa chcú baviť bez toho, aby priberali na váhe. Melón poskytuje citrulín, neesenciálnu aminokyselinu, použiteľnú pri anémii. Je to dobrá únava. Je to tiež látka znižujúca cholesterol a protizápalová vďaka lykopénu, ktorý obsahuje. Meloun sa môže jesť obyčajný, ale tiež na špajdle alebo v šaláte so surovou zeleninou alebo iným sezónnym ovocím. Pozor, konzervácia melónu je možná iba 4 dni v chladničke. Nájdite v obchode melónové rastliny!

Špecifikácia