Komentáre

Ako pestovať a pestovať tamarisk?

Ako pestovať a pestovať tamarisk?

Charakteristiky tamarisku

 • typ: kvitnúci strom
 • výška: 1 až 2 m, 2 až 5 m, 5 až 10 m
 • Kvetinové farby: ružová, biela, červená
 • Požadovaná expozícia: slnečno
 • Druh pôdy: normálne
 • olistenie: prepadol
 • sanitizer: nie
 • odroda: Tamarix africana, Tamarix aphylla, Tamarix canariensis, Tamarix chinensis, Tamarix gallica…
   

Pôvod a zvláštnosti tamarisku

tamarišku je malý rodový strom ker, tiež nazývané tamariškya patriace do rodiny tamaricaceae. Rastie v hojnosti v stredomorských regiónoch, ale vyskytuje sa aj na severe Francúzska vďaka jednému z jeho druhov, ktorý je dokonale prispôsobený pre chladnejšie podnebie. Nachádza sa hlavne v pobrežných oblastiach a je obľúbená najmä pri vode.

tamariskový ker má dve odrody, tamariskovú galériu, ktorá je dokonale prispôsobená stredomorskému podnebiu a nachádza sa vo všetkých horúcich oblastiach alebo v miernom podnebí. Druhou odrodou tamarisku je Tamaris anglica alebo anglický tamarisk, ktorý sa lepšie prispôsobuje oceánskym podnebám a ktorý sa nachádza veľa na atlantickom pobreží, v Lamanšskom prielive alebo na severe Francúzska. Tieto dve odrody sú dostupné u druhov, ako je Tamarix aralensis, Tamarix canariensis, Tamarix chinensis, Tamarix dioica a mnoho ďalších druhov.

Vizuálne sa tamarisk vyznačuje:

 • Huňatý zvyk, ktorý môže byť huňatý, plač alebo zaoblený;
 • Listnaté listy pekne zelenej farby, vyrobené z mnohých pretiahnutých listov.
 • Vynikajúce a veľkorysé kvitnutie (na jar, v lete alebo na jeseň v závislosti od druhu), s vetvami tamarisku, ktoré sú pokryté zhlukami pekných bledoružových kvetov.

Tamarisk je rýchlo rastúci a ľahko udržiavateľný, čo je zvlášť vhodné na výsadbu na otvorenom priestranstve v zhlukoch, bez živých plotov, aj keď ho možno tiež vysádzať izolovane na záhrade.
 

Výsadba tamarisku


Tamarisk je pomerne nenáročný strom: na otvorenom priestranstve v skutočnosti pojme chudobnú suchú pôdu ... za predpokladu, že nie je príliš mokrá alebo príliš vápenatá a predovšetkým dobre odvodnená.

Ak chcete zabezpečiť, aby vaše tamariskové kvety dobre fungovali, tiež si v záhrade nájdete slnečné miesto. Tamarisk je otužilý strom a vydrží teploty až -20 ° C. V ideálnom prípade by sa výsadba mala uskutočňovať na jeseň.

Na druhú stranu, tento strom nie je naozaj vyrobený pre kultúru kvetov: ak si chcete vyskúšať experiment, urobte to iba s mladým kríkom.
 

Pestovanie a údržba tamarisku

Pri výsadbe je potrebné dbať na dobré zalievanie. Potom bude potrebné chrániť ho pred mrazom a chladom, bez ohľadu na druh vysadeného tamarisku. Ak je pôda, na ktorej ste vysadili tamarisk, obzvlášť chudobná, môžete ju na jar priniesť kompostom, ktorý ju posilní.

Kvitnutie tamarisku sa objavuje od apríla, ale všetko závisí od druhu (jarný tamarisk alebo letný tamarisk).

Tamarisk sa musí orezať až po skončení kvitnutia.
 

Choroby a parazity tamarisku

Ďalšou dobrou správou a dobrým dôvodom na zasadenie tamarisku vo vašej záhrade: ak je vysadený v optimálnych podmienkach (odvodnená pôda atď.), Tamarisk je veľmi odolný strom, ktorý nemá doteraz konkrétneho nepriateľa. záhrady!