Informácie

Čierne ríbezle

Čierne ríbezle

Čierny ríbezlík, pôvodný zo severnej Európy, je ker patriaci do čeľade Grossulariaceae. V latinčine to nazývame Ribes nigrum, Čierne ríbezle, pestované v záhradách, produkujú zhluky čiernych bobúľ obzvlášť bohaté na príchute. Existuje niekoľko druhov čiernych ríbezlí, vrátane čiernej z Burgundska, čierneho dolu, Neapolského kráľovského hradu, Géant de boskoop alebo Wellingtonu.

Pestovanie čiernych ríbezlí

Na jeseň sa pestuje čierne ríbezle. Kultúra sa uskutočňuje odrezkami alebo vrstvením. Tento ker sa vyvíja v pravidelnej oranej pôde bez buriny zbavenej kameňov. Odporúča sa dažďová zálievka na chodidlách. Úrodu čiernych ríbezlí možno posudzovať od tretieho roku. Zrelé ovocie potom začne klesať. Potom ich vyčkajte týždeň, kým ich nezískajú farbu na čiernu.

Kulinárske použitie čiernych ríbezlí

V kuchyni je možné použiť čierne ríbezle na výrobu džemov, želé, chutných koláčov alebo sorbiet. V šalátoch je jeho chuť dokonale zmiešaná s chuťou kozy alebo repy. Čierne ríbezle sa tiež konzumujú v tekutej forme, v sirupe alebo v likéri. Najmä crème de cassis je ideálny na výrobu kiriek. Toto ovocie je možné zmraziť, aby ste mohli využiť tieto výživové výhody v ktorejkoľvek sezóne.

Vlastnosti čiernych ríbezlí

Čierny ríbezľ je známy svojimi liečivými vlastnosťami. Má veľa zdravotných výhod. Sušené listy čiernych ríbezlí, vo forme bylinkových čajov, tabliet alebo kvapiek, sa používajú na zmiernenie reumatizmu, dny a osteoartritídy. Vynikajúci diuretický a depuratívny, čierny ríbezle má za cieľ stimulovať obličkové a pečeňové funkcie. Čierne ríbezle, ktoré sa konzumujú v šťave, pomáhajú bojovať proti hnačkám. Pri vonkajšej aplikácii vo forme masti urýchľuje hojenie rán a upokojuje uhryznutie hmyzom. Čierne ríbezle, zvlášť bohaté na železo a vitamín C, tiež pomáhajú v boji proti únave. V cukrovinkách alebo pastilkách sa sušené bobule používajú na upokojenie bolestí v krku, kašľa a chrapľavosti. Nájdite čierne ríbezle v obchode! Referencie: Čierny ríbezle na doplnenie vitamínu C v zdravotnom pase.

Špecifikácia