Podrobne

Baklažán

Baklažán

Kľúčovou prísadou v moussaka, baklažánom (Solanum melongena), je letná zelenina. Rastie prirodzene na Strednom východe, ale prispôsobuje sa teplotám na juhu Francúzska. Na severe sa musí pestovať a zbierať v skleníku.

Odrody baklažánu

Bonica je veľmi rozšírený druh. Spoznáva ho jeho opuchnutý tvar ako kozia koža a jeho brilantné odrazy. Baluroi má štíhle, matné telo. Pokiaľ je uhorka, Barbentane je najtenšia zo všetkých. Tieto tri odrody sú tmavo fialové. Bianca vyzerá úplne ako fialová broskyňa. Fialová Florencia je tiež okrúhlym baklažánom (Solanum melongena).

Kultúra baklažánu

Netrvalý baklažán (Solanum melongena) prechádza ročným cyklom. Rastlina sa vysieva v marci pod krytom. Ak to počasie dovolí, mladé rastliny sa presádzajú do záhrady v apríli až máji. Aby ste získali dobrú úrodu, musíte pôdu obohatiť dusíkatým hnojivom a pravidelne vysádzať plantáže. Pretože tento druh miluje teplo, bude sa baviť na námestí dobre vystavenom slnku.

Použitie baklažánu

Podobne ako cukina, aj kvitnúca baklažán (Solanum melongena) sa používa na výrobu slaných šišiek. Slúžia ako štartér. Táto zeleninová rastlina, dusená, znižuje hladinu cholesterolu v tele. Vďaka depuratívnemu pôsobeniu tiež podporuje vylučovanie toxínov z tela. Nájdite semená baklažánu z obchodu! Referencia: baklažán s nízkym obsahom kalórií je na Passeport Santé bohatý na antioxidanty.

Špecifikácia