Krátko

Ako pestovať a udržiavať plačú vŕbu?

Ako pestovať a udržiavať plačú vŕbu?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Charakteristiky plačúcej vŕby

 • typ: listnatý strom
 • výška: 5 až 10 m, 10 až 20 m, 20 až 30 m
 • Farba kvetov: biela
 • Požadovaná expozícia: slnečno
 • Druh pôdy: dobre odvodnené, humus
 • olistenie: vynaložené
 • sanitizer: nie
 • odroda: Salix babylonica tortuosa, salix babylonica crispa, salix alba pendula, salix babylonica…

Pôvod a zvláštnosti plačúcej vŕby

plačúca vŕba (Salix babylonica) je strom pochádzajúci z Číny a je súčasťou rodiny Salicaceae. Vyznačuje sa dlhými vetvami vo veľmi flexibilných viničoch a klesajúcou chôdzou. Listy smutečnej vŕby sú jednoduché, podlhovasté a so špičatou špičkou, listnaté a obyčajne merajú 10 až 15 cm. Často sú tmavozelené, chrbát trochu ľahší. sú jednoduché, dlhé a úzke a jeho kvety sú biele. Je to rýchlo rastúci strom, ktorý dosahuje výšku až 30 metrov, najmä ak je vysadený v blízkosti vodného bodu.

Je ich veľa druh vŕby, ale najslávnejšia je plačiaca vŕba. Tento strom inšpiroval maliarov a spisovateľov a bol vždy synonymom romantizmu a intimity, so závesom lian, za ktorým sa milenci môžu schovávať a ktoré šustia vetrom ...

Plačiaca vŕba je strom, ktorý kvitne skoro na jar a je jedným z posledných, ktorý na jeseň stratil svoje listy.
 

Cnosti plačúcej vŕby

Jeho kôra je známa už od staroveku pre svoje liečivé vlastnosti. Lieči horúčky a zmierňuje veľa bolesti. Lekárnici a chemici úspešne syntetizovali cnostnú molekulu, ktorá je dnes účinnou látkou aspirínu (kyselina acetylsalicylová).

poznámka : v Číne je plačúca vŕba symbolom nesmrteľnosti a komunikácie s oblohou. V Tibete je stromom života. Hrobku Napoleona 1. sprevádza vždy plačiaca vŕba.
 

Výsadba plačiacej vŕby


plačúca vŕba sa veľmi často vysadzuje v blízkosti vodných miest z estetických dôvodov, ale tiež preto, že vysoko oceňuje mokré pôdy. Plačová vŕba, ktorá môže dosiahnuť výšku 10 až 25 metrov, sa na jeseň vysadzuje odrezkami konárov asi 30 centimetrov. Na to, aby mohla kvitnúť, vyžaduje vlhkú, dobre odvodnenú pôdu a obzvlášť slnečnú polohu. Kvitnutie zvyčajne prebieha v lete.

poznámka: keďže rozmery vŕbovej vŕby sa rýchlo stávajú dôležitými, je lepšie vyhnúť sa výsadbe tohto stromu v príliš malom priestore, na okraji pozemku alebo príliš blízko vášho domu (jeho korene potrebujú priestor na odber vody, buďte opatrní) na vaše zakopané potrubia príliš blízko!).
 

Údržba smutečnej vŕby

Plačící vŕba vyžaduje trochu údržby, aby sa zlepšila. Mal by sa pravidelne zavlažovať od začiatku (počas 2 rokov po výsadbe na záhrade, potom už nie je potrebný!), Mulčujte a narezajte ho odstránením mŕtvych alebo chorých konárov, aby zostal v dobrom stave. zdravie.

Aby sa zabránilo tomu, že zaberá príliš veľa miesta a vytvára príliš veľa tieňov, je vo februári až marci na všetkých pobočkách nevyhnutný voľný strih. Okrem toho to oživí.
 

Choroby a škodcovia plačúcej vŕby

Medzi hlavné choroby a parazity, ktoré môžu ovplyvniť vrbú vŕbu, patria:

 • Antraknóza, ktorá spôsobuje, že čierne škvrny krúžia na jej listoch.
 • Chrasta, ktorá spôsobuje scvrknutie vetvičiek, ktoré sú pokryté čiernymi škvrnami. Tieto dve choroby sa liečia fungicídom.
 • Vošky a húsenice, ktoré je možné zbaviť sa prírodných metód (napríklad čierneho mydla).