Články

Čierny koreň

Čierny koreňWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Salsify (Tragopogon porrifolium) je bylina v rodine asteraceae, pôvodom z Európy. Skladá sa z veľmi úzkych listov so špicatým koncom a žltých alebo purpurových kvetov v tvare koruny, ktorej kvetinová hlava sa otvára (pre väčšinu druhov) až ráno, keď je slnečné počasie. Ak existuje niekoľko divých odrôd, kozia brada je najlepšie známa pre svoje kultivované exempláre, ktoré sú veľmi oceňované pre svoje korene, jedené varené alebo pre mladé výhonky jedené v šalátoch. divoký kozia brada kvitne okolo Stredozemného mora.

Grow kozia brada

Táto rastlinná rastlina, ocenená aj v posteliach, sa vysieva v období od marca do mája. Každé semeno musí byť oddelené najmenej 25 centimetrov od svojho suseda, aby rastliny mali priestor potrebný na ich vývoj. Kvitnutie sa koná od mája do augusta a je možné vykoreniť korene od októbra do marca. Buďte opatrní, kozia brada zaberá veľa miesta v zeleninovej náplasti.

Salsify starostlivosť

Kozia brada veľmi dobre odoláva mrazu, nachádza sa až 2 000 metrov nad morom, v zime však vyžaduje mulčovanie. Prerezávanie sa musí vykonávať pred mrazom, na podporu rastu je potrebné rezať listy kozia brada. Kozia brada, ktorá môže dorásť do výšky 70 centimetrov, potrebuje humusovú pôdu a veľa slnka.

Salsify nepriateľov a chorôb

Salsify je rezistentný, má výhodu, že nie je citlivý na choroby a nie je preferovaným cieľom škodcov. Slimáci ich však môžu napadnúť. Aby ich prilákala, malá misa piva sa odkloní. Niekedy sa objaví múčnatka a hrdza. Žihľavový hnoj sa bude používať ako preventívne prírodné ošetrenie.

Kozia brada v kuchyni

Mladé listy sa môžu jesť surové v šalátoch. Korene kozia brada s jemne sladkou chuťou sa konzumujú varené rôznymi spôsobmi, ktoré sprevádzajú určité jedlá, ako napríklad dusené mäso. V súčasnosti sa skutočný kozia brada už viac kultivuje. Trhovisko trhov je vždy popálením s čiernym koreňom.

Cnosti kozia brada

Salsify je bohatý na vitamíny E a B. Obsahuje draslík, vápnik, horčík, železo, mangán, meď a zinok. Prispieva k pohodliu čriev ak udržiavaniu imunitného systému.

Špecifikácia