Články

Ako pestovať a pestovať mrkvu?

Ako pestovať a pestovať mrkvu?

Vlastnosti mrkvy

  • typ: zeleninová rastlina
  • výška: do 60 cm
  • Farba kvetov: biela
  • Názov ovocia: mrkva
  • Požadovaná expozícia: slnečné, čiastočne zatienené
  • Druh pôdy: normálne, piesočné
  • sanitizer: nie
  • Choroby a škodcovia: žltačka, mol, biely červ, psyllid

Pôvod a charakteristika mrkvy

mrkva, daucus carota, je dvojročná bylinná a zeleninová rastlina, ktorá patrí do čeľade apiaceae. Oceňuje sa vďaka mäsitému koreňu bohatému na karotén, ktorý si môžete vychutnať v mnohých jedlách.

Jeho listy sú chlpaté a rozdelené do početných letákov a majú malé biele kvety, ktoré sa objavujú od mája do októbra.

Pôvodne z Iránu, mrkva sa v západnej Európe konzumuje až od 17. storočia.

Pred kultiváciou divá mrkva bola veľmi cenená a hľadaná. Oranžová zeleninová mrkva sa pestuje vo všetkých záhradách v miernych oblastiach sveta.

Existuje približne 500 druhov mrkvy, Nájdeme tu najmä bielu mrkvu Kuttingen, červenohrdú mrkvu Chantenay 2, mrkvu Halle, mrkvu Saint Valéry alebo dokonca mrkvu Carentan. Jeho koreň, výkyvný a predĺžený, môže mať podľa odrody rôzne farby, od bielej po čiernu až po žltú, červenú a samozrejme oranžovú.

Mrkva má veľa liečivých a stravovacích vlastností. Je to zelenina bohatá na minerály a vitamíny. Beta-karotén, ktorý obsahuje, pomáha zlepšovať pleť.

Výsadba mrkvy

pestovanie mrkvy je ľahké. Stačí ho zasiať od marca do júla v piesočnatej a vlhkej pôde, ktorá ju predtým obohatila hnojivom. Uistite sa, že rastliny dobre miesto a udržiavať ich v slnečnom alebo polotieňované prostredie.

Mrkva by mala rásť v slnečnom prostredí. Pôdu dobre pripravte v zeleninovej záhrade, aby ste sa vyhli kameňom, ktoré môžu brániť rozvoju koreňov.

Pestovanie mrkvy

mrkva je ľahko udržiavateľná zelenina. Len motyka, burina a burina pravidelne okolo rastlín.

Polievanie by malo byť pravidelné, ale ľahké. V prípade sucha môžete zalievať viac ako obvykle. Aby ste udržali pôdu stále vlhkú, odporúča sa mulčovanie nôh, aby sa obmedzilo odparovanie.

Zber mrkvy

mrkva sa môže zbierať v lete alebo na jeseň (v závislosti od odrody), približne 13 týždňov po výseve. Ak ju chcete zozbierať, musíte ju za suchého počasia odtrhnúť a zdvihnúť pomocou rýčovej vidlice.

Choroby mrkvy a škodcovia

mrkva sú zelenina, ktoré sú citlivé na klimatické podmienky a ich kultúru. Obzvlášť sa bojí mrkvovej mušky. Táto malá čierna mucha kopá galérie v koreňoch. Ak chcete chrániť svoje rastliny, zvážte inštaláciu ochrannej siete pred výsevom.

Ak ste zle pripravili svoju pôdu, môžete spôsobiť, že sa korene rozdelia na vidličku.

Alternaria môže ovplyvniť mrkvu za mokra. Listy sa potom pokryjú tmavými alebo čiernymi škvrnami. Nakoniec zhnijú a vaše rastliny zmiznú. Aby ste tomu zabránili, dobre rozprestrite rastliny a ako prevenciu použite zmes Bordeaux.

Niektoré recepty s mrkvou

mrkva je široko konzumovaný v lete aj v zime, používa sa ako prísada do mnohých jedál. Existuje mnoho receptov na mrkvu, ktoré ju vylepšujú. V lete sa konzumuje surový a strúhaný viničom alebo citrónovou šťavou. V zime sa konzumuje v polievke, mrkvovom koláči, omáčke, dusená mrkva a mnoho ďalších spôsobov.