Informácie

Kapilárnej

KapilárnejWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Charakteristika kapilár

Kapiláry sú paprade, ktoré môžu patriť buď do rodu Adiantum, alebo do rodu Asplenium (vtedy hovoríme o falošnej kapiláre). Do rodu Adiantum patrí najmä kapilára z Montpellier, tiež nazývaná kapilárne vlasy z Venuše, veľmi obľúbená v skleníkoch a domácnostiach. Je to zelený trvalka, ktorej visiace lístky sa skladajú z mnohých letákov. Často vidíme, ako prúdi v dutine zatienených hornín. Kapilára má liečivé vlastnosti: niekedy sa používa na liečbu problémov s dýchacími cestami.

Výsadba kapilár

Jemná listová kapilária vlasov Venuše z nej robí ideálnu okrasnú rastlinu pre interiéry. Môže sa preto vysádzať do kvetináča, do kvetináča alebo do nádoby. Kapilára je pôvodom z tropických oblastí, preferuje vlhké a teplé prostredie (20 ° C), chránené pred prievanom.

Starostlivosť o vlasy

Je potrebné dbať na to, aby kapilárna pôda nebola nikdy vyschnutá. Keď sa vaša kapilára nachádza v období rastu, to znamená na začiatku jari, rozmnožte ju na jar v pôde bohatej na humus a prineste špecifické hnojivo pre zelené rastliny. Predtým, ako dorazia ďalšie výhonky, môžete odstrániť mŕtve listy. V zime musí byť chránený pred vlhkosťou, ktorá podporuje výskyt hrdze.

Použitie rastlín zelených vlasov

Montpellierova kapilára sa používa v bylinnej medicíne na zmiernenie preťaženia dýchacích ciest. Umožňuje vám pripraviť kapilárny sirup s expektorančnými vlastnosťami.

Nepriatelia kapilár

Rez je hlavnou chorobou postihujúcou paprade, keď je v zimnom období vysoká vlhkosť. Ak chcete proti tomu bojovať, musíte orezané listy rozrezať rozpoznateľné podľa výskytu červených a žltých škvŕn na ich povrchu a malých farebných gombíkov na ich spodnej strane. Potom zariadenie na hnoj nechajte natreté žihľavou alebo ošetrením protiplesňovým. Ďalším nepriateľom kapiláry je cochineal, ktorý sa dá eliminovať očistením napadnutých listov tkaninou napustenou alkoholom pri 90 ° C pred aplikáciou špecializovaného ošetrenia alebo hnoja žihľavy.

Špecifikácia