Články

Hloh

Hloh

Vlastnosti hloh

hloh latinský názov je "" alba spina "", čo znamená "biely tŕň", kvôli jeho charakteristickému malému bielemu kvetu. Hloh je trnitý ker z čeľade Rosaceae, niekedy tiež nazývaný cenellier pre malé plody, ktoré uvoľňuje: cenely. S životnosťou až 400 rokov je hloh krík, ktorý podporuje obyčajné pôdy a expozíciu striedavo plným slnkom a čiastočným tieňom. Hloh môže dosiahnuť výšku 5 až 10 metrov. Jeho kvitnutie je symbolom obete Maïa, matky Hermèsovej, slávenej v máji podľa rímskej mytológie.

Pestovanie hloh

Pestovanie hloh je ľahké. Hawthorn sa zvyčajne pestuje na jar alebo na jeseň a všetky jeho kvitnutia odhaľuje v máji.

Polievanie hloh

Zalievanie hloh nie je potrebné, s výnimkou obdobia výsadby.

Starostlivosť o hloh

Nie je nevyhnutné privádzať do hlohu hnojivá alebo iné hnojivá.

Veľkosť hloh

Veľkosť hloh je zbytočná. Na druhej strane je dôležité, aby sa hloh použil ako živý plot. V takom prípade počkajte, kým neuplynie doba kvitnutia. V prípade izolovaného stromu je v čase výsadby orezávané malé vetvy, aby sa centrálnej vetve poskytla väčšia energia.

Liečivé použitie hloh

Hloh je najlepšie známy tým, že je rastlina používaná na prípravu starostlivosti o kardiovaskulárny systém. Hloh je v skutočnosti tonizačná rastlina pre srdce a krvný obeh s pomalými, ale trvalými účinkami. Vazodilatátor umožňuje lepšie okysličenie srdca. Pozná iné medicínske použitia a je indikovaný najmä v prípade úzkosti alebo závratu.

Choroby hlohu

Hrdza, chrasta, múčnatka, pleseň a entomosporiáza sú hlavné choroby, na ktoré je hloh náchylný. Niektoré z nich ovplyvňujú hlohový kvet, keď iní útočia na listy alebo korene. Monitorovanie je preto nevyhnutné a pri najmenších príznakoch choroby musíme reagovať pomocou prírodných prostriedkov.

Špecifikácia