Podrobne

Ako pestovať a pestovať Althea?

Ako pestovať a pestovať Althea?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Charakteristiky Althea

 • typ: kvitnúci ker
 • výška: do 5 m
 • Farba kvetov: červená, biela, ružová, fialová, modrá, dvojfarebná
 • Požadovaná expozícia:slnečné, čiastočne zatienené
 • Druh pôdy: dobre odvodnené, vápenec
 • zeleň: zastaraný
 • Poloha: obývacia izba, jedáleň, balkón, hranica, terasa
 • sanitizer: nie

Pôvod a charakteristika Althea

Althea, ktorého skutočné meno je hibiscus syriacus, je krík rodiny Malavaceae. Pôvodne z Ázie prišiel do Európy v 16. storočí. rastlina ibis hibiscus je ľahko pestovateľný, má listnaté, jednoduché, oválne a niekedy ozubené listy. altea kvetina je pominuteľný a má centrálnu symetriu. Althea sa používa hlavne na okrasné záhrady.

Spoločným znakom všetkých odrôd ibišteka je prítomnosť skrútených kvetín pred ich otvorením. Kvety majú efemérnu životnosť, ale rýchlo sa obnovujú.

Existujú viac ako 370 druhov, najmä z miernych ázijských krajín, ako je Čína alebo India. Najznámejšími druhmi althea a ibišteka sú hibiscus rosa a hibiscus syriacus. altea kvetina má dve zvláštnosti, môže byť jednoduchá ako u odrody hamabo alebo môže byť dvojitá ako u odrody Jeanne d'Arc. Pôvodne fialová, kvety Althea boli predmetom mnohých hybridizácií zo strany záhradníkov už niekoľko desaťročí, a teraz nájdeme bielu, ružovú, červenú, modrú, ale aj dvojfarebnú farbu.

Spravidla sa pestuje ako rastlina potešenia, Althea je jedlá a má veľa vlastností proti kašľu a angíne pectoris. Althea je tiež považovaná za zvláčňujúce zariadenie, používa sa v kozmetike na hydratáciu atopickej alebo veľmi suchej pokožky.

Plantácia Althea

Althea môžu byť pestované buď v kvetináčoch alebo na zemi v posteliach alebo hraniciach. V kvetináčoch môže byť vysadený po celý rok. Za týmto účelom vytvorte zmes kompostu hliny, rašeliny a lístia. Pre výsadbu na otvorenom priestranstve sa musí vykonávať na jeseň alebo na jar. Uprednostňujte vápenatú a dobre odvodnenú pôdu.

Táto rastlina si vyžaduje aj dobré slnečné žiarenie. Nezabudnite preto vybrať miesto, kam budete inštalovať tvoje Althea po výsadbe. Ak ste si vybrali pestovanie kvetináčov, nainštalujte ho pred okno smerujúce na sever.

Althea sa pri sejbe na jar rozmnožuje medzi 13 a 18 ° C.

Údržba Althea

Krík althea rastie z tridsiatich na štyridsať centimetrov za rok. Preto je potrebné ho v zime pomerne výrazne prerezať. veľkosť althea líši sa podľa druhu, niektoré nepresahujú 1,50 m, zatiaľ čo iné môžu dosiahnuť výšku 5 m. Strihanie althea sa uskutočňuje sporadicky: vo februári / marci sme odstránili stonky, ktoré nie sú estetické, alebo tie, ktoré majú tendenciu sa po kvitnutí predlžovať.

Kvitne na dreve roka. Ak je vaša althea v kvetináči, môžete ju v prípade potreby premiestniť a zobrať von a umiestniť na polotieňované miesto.

Althea je vystavený priamemu slnku a toleruje nízke teploty až do -15 ° C. Počas mrazu sa však odporúča chrániť ho zimnou pokrývkou. Kvety Althea objavujú sa od júla do novembra.

Althea (alebo hibiscus syriacus) musí byť napojená počas letného obdobia dvakrát týždenne. Ak kvetinové puky odpadnú, váš ker chýba vo vode.

Althea choroby a škodcovia

Škodce sú postihnuté najmä vnútornými altánkami. Preto musíme pozorne sledovať výskyt a útoky vošiek, múčnatiek, molíc.

V prípade útoku, tu sú niektoré prírodné recepty, ako sa zbaviť škodcov:

 • vošky: na listy nastriekajte mydlovú vodu (s čiernym mydlom).
 • Červcovité: striekajte po dobu 3-4 dní roztok zložený z vody, tekutého čierneho mydla, rastlinného oleja a alkoholu pri 90 ° C.
 • biela muška: keď je kolónia dobre usadená, nastriekajte vodu zmiešanú s tekutým čiernym mydlom.

Prášková pleseň spôsobená plesňou je jednou z najbežnejších chorôb althea. Aby sa predišlo tejto chorobe, odporúča sa zalievať althé skôr do úrovne chodidla a do priestorov plantáží.