Komentáre

Zalievanie

ZalievanieWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kedy by ste mali vodu?

Pravidlo číslo 1 nikdy nezavlažuje rastlinu na priamom slnečnom svetle, hrozí jej spálenie. Trávnik je menej krehký, ale zo zrejmých dôvodov odparovania vody tiež zabráňte zalievaniu na slnku. Takže voda ráno alebo večer, mimo hodín slnečného svitu. Obzvlášť sa odporúča skoré zalievanie: to je začiatok aktivity chlorofylu.

Ako dlho by ste mali vodu?

Doba zavlažovania závisí od potrieb vody vašej rastliny, trávnika alebo zeleninovej záhrady, ktoré samotné závisia od kvality pôdy, podnebia atď. Na týchto faktoroch závisí aj frekvencia zalievania: niektoré pôdy alebo niektoré rastliny uprednostňujú pravidelné zalievanie, iné budú spokojné s menej častým, ale konzistentným zalievaním. Stručne povedané, pôda musí byť dôkladne navlhčená do hĺbky, aby sa zabezpečila dostatočná výživa pre korene.

Ktorú zavlažovaciu vodu zvoliť?

Kvalita zavlažovacej vody je nevyhnutná. Voda z vodovodu je spravidla vhodná pre všetky druhy rastlín. Rieka a voda z rybníka môžu byť škodlivejšie: teplota, vápenec, zloženie atď. Môžu spôsobiť vyschnutie a / alebo stvrdnutie pôdy. Aby ste to zistili, nechajte si nechať vodu analyzovať odborníkom.