Komentáre

Zasadte a udržiavajte ružové kríky

Zasadte a udržiavajte ružové kríkyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kde môžete zasadiť ružovú kríkov?

Rodina ruží je tak rozmanitá (lezenie ruže, stonky a plač), že môžu byť vysadené za akýchkoľvek podmienok (črepník, holé korene ...). Ruže majú príjemnú vôňu a dokonalú estetiku, takže sú veľmi obľúbené u kvetinárov, amatérov alebo profesionálov!

Kedy zasadiť ružovú kefu?

Celkovo je najlepšie vyhnúť sa obdobiam mrazu a dažďového obdobia. Ideálny dátum výsadby bude potom závisieť od rodu ružových kríkov. V prípade črepníkových ruží je to možné počas celého roka, zatiaľ čo holé koreňové ruže a koreňové guľové ruže sa musia vysádzať v priebehu októbra.

Ako zasadiť ružovú kefu?

Pokiaľ ide o črepníkové ruže, stačí vykopať dieru s hĺbkou asi 40 cm, na spodok dajte pozmeňovací návrh a zároveň od seba oddeľte korene. Pred zakrytím koreňovou guľkou bude potrebné namočiť ju zmiešanou zmesou (výsadba pôdy a obyčajná pôda) a všetko hojne zalievať.

Ako udržiavať ružové kríky?

Každá ruža sa musí udržiavať, aby sa mohla produkovať lepšie. Ruže musia byť na začiatku napojené denne. Potom by sa malo napojiť skoro ráno alebo skoro večer počas období sucha. Po každom kvitnutí a počas prerezávania sa musí zabezpečiť aj hnoj.