Články

Vytvorte si trávnik: je čas!

Vytvorte si trávnik: je čas!

Jar sa blíži! Teraz je čas konečne zasadiť trávnik, ktorý uvíta našu stoličku počas slnečných dní. Malý manuál.

Kde zasadiť trávnik?

Trávnik je zvyčajne vysadený v strednej časti záhrady, na mieste, ktoré nie je príliš roztrieštené, ak je príliš preplnené posteľami a kríkmi. Vyhneme sa aj vysadeniu trávy pod veľkými stromami, ktorých tieň zabráni dobrému vývoju. Vyvarujte sa tiež strmých svahov (nie je ľahké kosiť), miest, ktoré sú v lete príliš vystavené slnku (ak bývate v južnej polovici Francúzska), a miest, kde je vrstva vrchnej pôdy príliš tenká (menej ako 30 cm). ).

Ktoré trávnaté semeno si vybrať?

Existuje päť rôznych odrôd trávnika, ktoré sa nachádzajú v zložení trávnikových zmesí: - anglická ryža: rýchlo rastúca, ale krátkodobá (2 až 4 roky). Uľahčuje implantáciu ďalších tráv, ktoré postupne ustupujú, keď zmiznú. - Agrostis a Fescues: s veľmi jemnými listami, pomalým rastom, ale dlhou životnosťou. - Le Pâturin des Prés a Crételle: pomaly rastúce, menej jemné, ale trvanlivé a veľmi odolné voči šliapaniu.

Ako pripraviť pôdu na siatie trávy?

Kvalita a životnosť trávnika bude závisieť od pôdy. Ak je vlhký alebo vodotesný, musí byť vypustený. Najskôr ho vyčistite, aby ste zabránili zaduseniu trávy burinami a divými rastlinami. Ideálne je vrátiť celý pozemok na jeseň do kultivátora, nechať vegetáciu v zime rozložiť a na jar pripraviť pôdu. V opačnom prípade postrekujte perzistentný systémový herbicíd na rastúcu vegetáciu. Vylepšite pôdu rovnomerným rozmiestnením 500 g / m² prírodného hnojiva, konského hnoja alebo dobre hnojeného kompostu na holú pôdu. Alebo kvalitná trávnatá pôda. Potom pôdu preorajte 30 cm hlboko. Odstráňte kamene a rozdrvte hrudky poškriabaním alebo okopaním. Vyrovnajte povrch podlahy. Nakoniec prejdite niekoľkokrát dlhým a širokým ťažkým valcom (naplneným pieskom), aby ponúklo dobré miesto na zemi. Skončite so zhrabovačom, aby ste dostali dokonalý záhon.

Kedy zasiať trávnik?

Ak chcete využiť svoj trávnik v lete, zasiať na jar, ale počkajte, kým sa pôda nezahreje, medzi druhou polovicou apríla a počas mája. Najlepší čas na zasiatie je neskoro v lete a začiatkom jesene. Vyberte si bezvetrný deň na pravidelné siatie.

Ako zasiať trávnik?

Zasiať 30 až 40 g / m² trávnych semien (asi dve dobré hrsti). Semená vyhoďte tak, aby sa dobre šírili. Pre homogénne rozmiestnenie dajte mriežku do štvorca so stranou 1 m pomocou šnúry. Semená musia byť zakryté asi 0,5 cm, aby sa začalo ich klíčenie, povrchne sa pazúria dlhou a širokou zemou. Voda, kým sa neobjavia sadenice, potom pridajte 5 litrov vody na m² každé dva alebo tri dni v závislosti od teploty okolia. Voda v jemnom daždi s postrekovacím zariadením. Ak sa chcete dozvedieť viac: www.lapausejardin.fr www.upj.fr