Krátko

Funkcia: všetko o burine

Funkcia: všetko o burineWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Slnečné dni sú tu, takže je to ten pravý čas na užívanie záhrady. Jediným problémom je, že váš trávnik začína zarastať burinou. Tieto nežiaduce rastliny poškodzujú ostatných. Písanie vám dáva niekoľko tipov na odstránenie buriny v záhrade a na zabránenie rozvoja votrelcov.

Metódy ničenia buriny

Existujú rastliny, ktoré chceme kultivovať a rastliny, ktoré sme nepozvali. Musíme však dávať pozor, aby sme odlíšili dobré od buriny. Uvedomte si, že existujú rôzne spôsoby buriny bez chemikálií s vedomím, že tieto buriny nikdy nemôžete odstrániť. - Len málo rastlín vydrží 100 stupňov sprchy. plenie vriacou vodou je veľmi efektívny a veľmi ekonomický, pretože nevyžaduje žiadne výdavky. Pre optimálnu účinnosť ju môžete kombinovať s inými metódami odstraňovania buriny. - The odburinovanie rúk je vyhradené pre najodvážnejších. Ťahaním na rastliny vykopávate korene a obmedzíte rast. Túto techniku ​​vykonávajte, keď je tráva vysoká a pôda vlhká, napríklad po lejaku. Ak vyberiete túto možnosť, pozvite svojich priateľov. Radi vám pomôžu a budete efektívnejší a rýchlejší. - The tepelné odburinenie sa praktizuje pomocou horáka. Spálite všetky nežiaduce rastliny, ktoré neprežijú tepelný šok. Zmiznú, ale rýchlo dorastú. - The mechanické odburinenie je užitočný pre veľké plochy alebo pre burinu opustenej pôdy. Jeho použitie si vyžaduje fyzickú silu. Robí sa to pomocou stroja nazývaného kultivátor. - The chemické buriny vyžaduje veľké bezpečnostné opatrenia, pretože používa toxické výrobky. Prvá vec, ktorú treba vedieť: nelieči sa, keď prší alebo keď je vietor. Nie je vhodný pre zeleninovú záhradu, pretože by to mohlo zabiť vaše ovocie a zeleninu. Je však vhodný pre terasy a príjazdové cesty.

Kedy sa burina?

Pravidlom je, aby vždy zasiahli pred rozkvetom buriny. Prednosť pred obdobím apríla, začiatkom mája. Nedovoľte, aby sa šírili a dopestovali semená, pretože sa budú vysiať veľmi ľahko a obzvlášť veľmi rýchlo. Aby sa vaša práca uľahčila, vyvarujte sa období dobrého počasia a sucha.

Tipy na burinu

Namiesto použitia chemikálií alebo zlomenia chrbta na odstránenie týchto parazitických rastlín je tu niekoľko tipov, ako obmedziť vývoj burín. Najprv si môžete zvoliť „mulčovanie“. Táto metóda spočíva v šírení materiálu na zemi, na úpätí rastlín, (slama, kosenie trávnika, listy). Jeho výhodou je udržiavať chladnú pôdu v lete a chrániť ju v zime, ale predovšetkým zabrániť šíreniu burín. Môžete tiež pevne zasadiť, čo zabráni rastu buriny. Ako viete, bylinky potrebujú na pestovanie svetlo. Čím je rastlina tým silnejšia, tým menej buriny sa dostanete. Nakoniec chráňte svoju pôdu čiernou plachtou. Zablokujete svetlo a zabránite prechodu vzduchu, takže buriny budú prirodzene dusené. Je na vás, aby ste bojovali proti týmto zlým rastlinám!