Krátko

Spis: Všetko o siatí

Spis: Všetko o siatí

Nie ste odborník na záhradníctvo, ale chcete si vytvoriť vlastnú zeleninovú záhradu? Existuje riešenie. Výsev je jednoduchý a rýchly, efektívny a lacný, vyhovuje všetkým učňom. Písanie vám poskytuje rady a povie vám viac o tejto pestovateľskej technike.

Aké sú rôzne spôsoby zasievania?

Existujú rôzne spôsoby zasievania a teda kultivácie. Predtým, ako začnete, je vhodné zvoliť, ktorý z nich bude pre vaše želania najvhodnejší a ktorý bude najlepšie vyhovovať vašim cieľom. - Výsev na mieste zahŕňa výsadbu osiva priamo na mieste, kde bude rastlina rásť. Šetrí to čas a podporuje dobré zakorenenie. Tento režim výsevu môžete vykonať, ak chcete vysadiť veľa kvetov, ako sú mak alebo makaróny, koreňová zelenina alebo fazuľa, melóny a tekvica. - Riadková výsev je pravdepodobne najpoužívanejší a najpoužívanejší spôsob pestovania zeleniny. Ľahko sa vyrába a je zvlášť vhodný na siatie vonku. Popadnite remienok a kopajte brázdy, aby ste semená umiestnili rovnomerne. - Výsev za chodu je tiež veľmi jednoduchý. Voľné semená zlikvidujte. Semená rozmiestnite rovnomerne a nie príliš husto po celom povrchu. - Výsev vo vrecku pozostáva z uloženia niekoľkých semien do tej istej diery. Je určený pre veľké semená, ako napríklad sladký hrášok, fazuľa, tekvica alebo dokonca zemiaky.

Pripravte si záhon

Na výrobu dobrého semena je nevyhnutné pripraviť dobré semeno. Doska je preto časť, ktorá sa kultivuje. Pôda sa musí pred sejbou očistiť, vetrať a potom vyživovať. - Na uľahčenie údržby a čistenia vašich semien pripravte 1m širokú alej. - Pri výkopu do pôdy zahrňte hnojivo na siatie. - Hrubo poškriabajte pôdu, aby ste rozbili hrudky. - Hrabať a potom sledovať svoje brázdy a zasiať!

Sadenice v škôlke

Cieľom výsevu v škôlke je poskytnúť vašim rastlinám ochranu, ktorú potrebujú na rast. Existuje niekoľko metód siatia v škôlke: v terínoch, krabiciach, kvetináčoch alebo verande. Manévrovanie nie je komplikované. Jednoducho a pravidelne naplňte svoje kontajnery zeminou, vodou a zabalte povrch. Nakoniec vložte semená a prikryte ich 2 mm pôdy.

Kedy zasiať?

Teraz, keď viete, ako pestovať svoje semená, musíte vedieť, kedy ich zasadiť. Výsevy sa často líšia v závislosti od regiónu, v ktorom žijete. Na juhu Francúzska môžete svoju sejbu posunúť o štrnásť dní. Na severe radšej počkajte. Stručne povedané, upravte svoje sadenice podľa počasia, pričom vedzte, že ideálne je zasiať za dobrého počasia.