Podrobne

Funkcia: strešné okno VELUX

Funkcia: strešné okno VELUX

VELUX je „špecialista“ na strešné okno. Od roku 1968 ponúka značka okná prispôsobené rôznym typom striech a estetickým želaniam svojich zákazníkov. Jednoduchá a rýchla inštalácia, tento typ otvárania von vám umožní priviesť svetlo pod strechu a urobiť z neho obytný priestor. Výhody strešných okien, ako sa správne rozhodnúť a kde ich kúpiť, tu sú naše chytré tipy na vašu renováciu.

Výhody strešného okna VELUX

Strešné okná sú najlepším spôsobom, ako dostať svetlo a čerstvý vzduch do priestorov pod strechou, napríklad do podkrovia, podkrovia alebo podkrovia. Ich výškové umiestnenie im tiež umožňuje ponúknuť maximálny praktický jas obývacích izieb. Zabudnite na svoje predsudky o strešných oknách VELUX. Už takmer 20 rokov sa v technike izolácie dosiahol obrovský pokrok: okná sú teraz vybavené veľmi odolnými nepriepustnými tesneniami, vrstveným sklom, ktoré zabraňuje tepelným stratám, a protihlukovou úpravou, aby sa zabránilo nechať dážď dopadajúci na sklo nevydáva hluk. Okrem toho k nim budete môcť pridať rôzne typy roliet alebo žalúzií, ktoré vám pomôžu zachovať zvukovú a tepelnú izoláciu okna a zabránia prenikaniu slnečných lúčov dovnútra.

Ako zvoliť správne strešné okno?

VELUX ponúka rôzne typy strešných okien, tu je niekoľko pokynov, ktoré vám pomôžu pri výbere toho správneho. - Premietacie okná sú zvlášť vhodné pre nízko sklonené strechy a ponúkajú veľmi krásny výhľad von. Zárubeň je umiestnená v hornej časti okna, čo umožňuje vstup maximálneho čerstvého vzduchu, ak sa okno používa aj na vetranie. - Otočné okná môžu byť inštalované na všetky typy striech (aj tie najstrmšie) a ponúkajú veľmi vysokú robustnosť pri používaní. Sú to tiež najjednoduchšie a najbezpečnejšie okná, pretože môžete nastaviť stupeň otvorenia. - Niečo nové na trhu: okno Integra je elektrické a inteligentné strešné okno. Je možné programovať otváracie a zatváracie hodiny av prípade dažďa sa zatvára automaticky!

Kde kúpiť strešné okná VELUX?

Strešné okná VELUX sa predávajú online na webových stránkach značky a vo všetkých obchodoch pre domácich majstrov, ako napríklad Leroy Merlin alebo Castorama, kde ceny nie sú vysoké. Predtým, ako tam idete, nezabudnite vziať rozmery okna dobre. Rozmery sú brané mimo okna vrátane rámu. Ak ide o jednoduchú výmenu okien, dobrý údržbár to dokáže sám. Na druhej strane, ak chcete mať nainštalované okná na streche, ktorá ho nemá, je nevyhnutné zavolať odborníka na inštaláciu. Kontaktné údaje partnerských spoločností VELUX nájdete na ich webových stránkach.