Podrobne

Funkcia: maľovanie v kuchyni

Funkcia: maľovanie v kuchyni

Kuchyňa sa rýchlo stáva staromódnou. Našťastie jej aktualizácia nie je nevyhnutne príliš komplikovaná: stačí dobrý ťah štetcom. Musíte však mať nejaké predstavy, aby ste dosiahli dokonalý výsledok.

Vyberte materiál vhodný na maľovanie

Stĺp pre strop, drevo potrebné, ak ho chcete vyrobiť, vhodný zásobník a kefy rôznych rozmerov ... na maľovanie potrebujete minimum materiálu. Bez neho nie je potrebné dúfať v správny výsledok, a preto je logické: ak nemáte v úmysle obnoviť strop, stĺp je zbytočný. Ak chcete správne definovať svoj obraz (napríklad medzi dvoma stenami rôznych farieb), premýšľajte o lepidle s možnosťou premiestnenia: umiestnite ho tam, kde sa zastaví vaša prvá stena, vymaľujete bez obmedzení. Potom naneste lepidlo späť na druhý povrch, atď.

Renovácia kuchyne: Akú farbu zvoliť?

K dispozícii je široká škála farieb: glycerín, monovrstva, vápna ... Na modernizáciu interiéru potrebujete predovšetkým odolný odev. Nerobte si starosti s saténovým alebo matným efektom, ani nevytvárajte úľavu. V miestnosti, ktorá je neustále vystavená teplu, pare a striekajúcej vode, by mala vaša farba pôsobiť bez ohľadu na to. Pri výbere sa pozrite na špecifiká príslušnej farby. Dobré správanie je predajné miesto, takže ho určite nájdete napísané na jar. Glycerolové farby sú vhodné do kuchyne. Uvedomte si, že existujú aj farby špeciálne určené na renováciu tejto miestnosti.

Natieranie kuchynského nábytku

Väčšina ľudí renovujúcich svoju kuchyňu využíva príležitosť na modernizáciu svojho nábytku. Aj pre nich je väčšinou len trochu farby. Aj oni musia byť odolní, najmä ak sú umiestnené blízko tanierov alebo rúry. Naopak, polica umiestnená v dobrej vzdialenosti vám dáva viac možností na výber farby, najmä ak je miestnosť dobre vetraná. Nič vás núti pohybovať sa s kuchynským nábytkom: stačí len obísť. Pre čistú a trvanlivú prácu sa však odporúča prelakovať všetky prvky. Ak ich jedného dňa chcete presunúť, nebudete ľutovať, že ste prácu dokončili až do konca.

Prelakovanie dlaždíc: ako na to?

Rovnako ako v kúpeľni, v kuchyni je obklady veľmi bežné. Ale na rozdiel od iných materiálov, ako je drevo, musí byť dobre pripravený, aby sa farba dostatočne zavesila. Na dlaždiciach očistených od akýchkoľvek nedostatkov urobte prechod na jemný brúsny papier. Potom naneste podkladovú vrstvu, tento krok je nevyhnutný pre dobrý výsledok, potom naplánujte 2 až 3 vrstvy špeciálneho náteru, rešpektujúc čas schnutia medzi nimi.