Informácie

Funkcia: podlahové kúrenie

Funkcia: podlahové kúrenie

Vzhľadom na množstvo alternatív, ktoré má spotrebiteľ k dispozícii, je výber jeho spôsobu vykurovania stále zložitejší. Je to hlavne kvôli množstvu systémov dostupných pre spotrebiteľa, všetky inovatívnejšie a alternatívne. To je dôvod, prečo musíte zvoliť vykurovací systém podľa vášho typu biotopu. Pokiaľ ide o podlahové vykurovanie, má vlastnosti, vďaka ktorým je zvlášť odporúčaný pre nedávne obydlia a veľké plochy.

Estetika, účinnosť, úspory ... Podlahové vykurovanie má veľa výhod!

Podlahové vykurovanie má tú výhodu, že je neviditeľné. Pretože je pochovaný pod poterom, tento systém nevyžaduje prítomnosť často nevzhľadných žiaričov na stenách. Ideálne pre moderné interiéry s tekutými a čistými líniami. Je to tiež podlahové kúrenie, ktoré poskytuje najväčšie záruky, pokiaľ ide o distribúciu tepla. Odpory sú v skutočnosti rovnomerne rozložené pod zemou a vytvárajú homogénne teplo, ktoré poskytuje používateľovi neporovnateľný komfort. Napríklad pre rodinu už nie je potrebné zhromažďovať sa okolo chladiča, aby sa zohrialo. Okrem toho podlahové kúrenie nevyvoláva prach ani suspendované mikróby. Z ekonomického hľadiska vyžaduje podlahové vykurovanie omnoho nižšie teploty ako všetky ostatné konvenčné typy vykurovania. Vďaka tomu ušetrí približne 20% na spotrebe energie. Najmä od nákupu určitých zariadení (tepelné čerpadlá, určité typy kotlov atď.) Je možné získať daňové úľavy. Podlahové vykurovanie si konečne vyžaduje zníženú údržbu a je kompatibilné takmer so všetkými nátermi. Niektoré systémy podlahového vykurovania umožňujú zamrznutie koláča a umožňujú cirkuláciu studenej vody v potrubiach, aby sa v lete, v horúcich dňoch, dosiahla čerstvosť.

Náklady na inštaláciu, ktoré môžu rýchlo stúpať

Hlavnou nevýhodou podlahového vykurovania sú ťažkosti potrebné pre inštaláciu. Radšej zavolajte odborníkovi, aby ste sa vyhli nepríjemným prekvapeniam. Najmä preto, že ak inštalujeme tento systém počas renovácie domu, je nevyhnutné zničiť zem, aby sme mohli požiadať odpory, potom zrekonštruovať poter, ktorý systém pokrýva. Povinnosť, ktorá môže mať značný vplyv na rozpočet na práce. Pre optimálny výkon si podlahové kúrenie vyžaduje pravidelný rytmus života, pretože doba kúrenia sa môže ukázať ako pomerne dlhá. Obmedzenie, ktoré by mohlo odradiť viac ako jednu rodinu ... Nakoniec hlavná prekážka podlahového vykurovania spočíva v tom, že nie všetky povlaky sú s týmto systémom kompatibilné. Pri drevenej podlahe je teda možné znížiť podlahové vykurovanie o asi 20%. Aby sme tento systém čo najlepšie využili, dôrazne sa odrádza od rohoží a kobercov ...

Techniky podlahového kúrenia

Elektrické podlahové kúrenie je vo forme elektrického kábla, ktorý pokrýva zem a ktorý funguje na rovnakom princípe ako odpor. Pripevňuje sa na plastový rám pripevnený na izolačnú dosku. Tento princíp funguje iba s elektrinou. Pokiaľ ide o reverzibilnú podlahu, ponúka teplo v zime a sviežosť v lete. Skladá sa zo siete potrubí položených na zemi a pripojených k tepelnému čerpadlu. Voda, ktorá preteká týmito rúrkami, zahreje alebo ochladzuje pôdu v závislosti od toho, či je horúca alebo studená. Potrubie musí byť izolované izolačnými panelmi a betónovým poterom. Tento systém môže pracovať so všetkými zdrojmi energie: elektrina, palivo, geotermálna energia, plyn atď. Bez ohľadu na to, aký systém je prijatý, náklady na inštaláciu sú podobné: od 100 do 120 EUR za meter štvorcový.