Informácie

Spis: sokly obkladov

Spis: sokly obkladovWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Výhody, príprava, inštalácia, povrchová úprava ... nájdete všetko, čo potrebujete vedieť o obkladových lištách.

Výhody obkladových dosiek

Inštalácia soklov je nevyhnutná pre dokonalý povrch. Existujú drevené sokly ako PVC sokly alebo kachľové sokly. Ak však renovujete kuchyňu alebo kúpeľňu, dôrazne sa odporúča zvoliť kachľové sokly. Z tohto dôvodu sa tento druh materiálu nebojí škvŕn prachu alebo mastnoty. Ľahko sa čistí saponátom a je odolný voči mnohým mopom. Na dosiahnutie optimálneho výsledku musia byť podlahové lišty koordinované s obkladačkami alebo podlahovými krytinami. Väčšina obchodníkov má vo svojich zásobách koordinované základné dosky. Toto tvrdenie však nie je vždy pravdivé. Preto je nevyhnutné nájsť sokel, ktorý sa nachádza čo najbližšie k obkladačkám alebo podlahe, aby v miestnosti vytvoril harmóniu. Niektorí ľudia sa obracajú na farby, ktoré harmonizujú ako čierna a biela. Pre informáciu, ak vaše obkladové dosky pochádzajú z konca série, skontrolujte, či je pažba dostatočne veľká.

Príprava: nevyhnutný krok

Po výbere obkladových podstavcov a zakúpení správnych nástrojov (gumová palička, vrúbkovaná špachtle, špeciálne lepidlo, lepiaca pištoľ, rovnátka, pokosové boxy) musíte začať pokládať. Po očistení prostredia pripravte lepidlo podľa pokynov na obale. Čas tuhnutia lepidla závisí od značky. To sa pohybuje od 10 do 30 minút. Počas tejto doby môžete začať rezať. Za týmto účelom jednoducho umiestnite svoje soklové dosky na stenu bez ich lepenia a v prípade potreby nakreslite referenčné značky. Sokly sa ľahko rezajú pokosovou škatuľou.

Inštalácia obkladových soklov a povrchových úprav

Inštalácia je menej komplikovaná, ako sa zdá. Urobené rezy a lepidlo pripravené, zostane iba na inštaláciu prvkov. Vezmite sokel a položte ho na podlahu oproti stene. Tento podstavec vás bude sledovať počas vašej práce. Slúži iba ako klin, aby sa zachoval rovnaký priestor na prijatie kĺbov. Potom prilepte zadnú časť sokla lepidla pomocou zárezovej špachtle a na stene vykonajte rovnakú manipuláciu. Teraz položte obkladový sokel na stenu a pripevnite ho gumovou paličkou. Nasaďte priečnik a zopakujte inštaláciu s iným prvkom. Rovnakú techniku ​​používajte pri inštalácii základných dosiek. Tip: Ak máte kompletnú sadu základných dosiek, uvedomte si, že väčšina obchodníkov nakupuje nevyužité hry. Pred vytvorením škáry je dôležité, aby vaše soklové lišty správne zaschli. Sušenie je potrebné, aby vaša práca dobre priliehala k stene a aby pri najmenšej príležitosti nevyskakovala. Odporúčame použiť maltu pripravenú na použitie, ktorá túto úlohu veľmi uľahčí. K dispozícii je tiež prášková malta. Ak vyberiete tento typ produktu, postupujte podľa odporúčaní na obale. Plnenie sa vykonáva pomocou malej stierky nazývanej „mačací jazyk“.