Informácie

Obnovte okno

Obnovte okno

Renovácia okna nie je len výsledkom estetických hľadísk. Okno v dobrom stave zaručuje dobrú tepelnú izoláciu budovy. V závislosti od stavu a materiálu okna je možné niekoľko možností.

Obnoviť alebo nahradiť?

Drevené okná sú najviac krehké. Pod vplyvom počasia sa odfarbujú šupiny, drevo napučiava a rozpadá sa tesniaca hmota okna. Keď k tomu dôjde, je často príliš neskoro na zváženie jednoduchej obnovy. Celková výmena bude pravdepodobne stáť menej ako rôzne následné opravy. V tomto prípade je okenný rám pripevnený k stene odstránený a nahradený novým, v ktorom budú upevnené okenné otvory. Ak to urobíte správne, stena nebude poškodená. Ak je rám stále v dobrom stave, môže sa uvažovať o čiastočnej renovácii. Môžete zmeniť iba otvory alebo zvoliť inštaláciu nového kompletného okna, ktorého rám sa priskrutkuje k starému oknu, pričom skontrolujete tesnosť medzi nimi. Čistejší a ľahší zásah.

Čo je to renovácia?

V prípade, že drevené okno je iba mierne poškodené, stačí občas obrúsiť, vyplniť diery na červoch a znovu natrieť. Vyžaduje si to čas a špecifické vybavenie dostupné vo všetkých obchodoch pre domácich majstrov. Môžete tiež využiť príležitosť zmeniť zasklenie v prospech dvojitého zasklenia, ktoré je oveľa izolujúcejšie. To vám môže za určitých podmienok umožniť využiť daňový úver.