Informácie

Vyberte minerálnu izoláciu

Vyberte minerálnu izoláciu

Ak je jedným z hlavných kritérií tepelný výkon, výber izolantu musí spĺňať aj mnoho ďalších charakteristík, medzi ktoré patrí najmä vplyv na životné prostredie alebo horľavosť materiálu. Medzi štyrmi hlavnými izolačnými skupinami, ktoré sú v súčasnosti na trhu, je minerálna izolácia stále na vrchole účtu!

Sklenená vlna

Vyrobená z piesku, recyklovaného skla alebo sopečnej horniny, sklenená vlna je prírodný materiál, ktorý sa zvyčajne vyskytuje vo forme veľkých zvitkov. Vďaka svojej flexibilnej štruktúre je sklenená vlna minerálnym izolátorom, ktorý má dobré tepelné a akustické vlastnosti, čo sa v stavebníctve oceňuje. Nie je to nič za nič, ak je tento materiál stále najpoužívanejší! Ďalší pozitívny bod: sklenená vlna je nehorľavá, to znamená, že nepodporuje šírenie plameňov.

Skalná vlna

Vyrobená z čadiča, vulkanickej horniny, ponúka hornú vlnu vynikajúci akustický výkon ako sklenená vlna. Táto minerálna izolácia, ktorá je k dispozícii vo zvitkoch, paneloch alebo komplexoch, je cenovo dostupnejšia. Horľavá vlna, ktorá je ťažko horľavá, sa pravidelne používa na izolácie, ktoré vyžadujú dobrú odolnosť proti ohňu. Je to tiež výhodný materiál pre konštrukcie vystavené silnému mechanickému tlaku, ako napríklad vodotesná strecha alebo podlaha.

Rozšírené

Predáva sa vo forme granúl alebo panelov, expandovaná je ideálna izolácia pre ploché strechy. Táto minerálna izolácia, navrhnutá z vulkanických hornín, má mnoho výhod. Okrem tepelného odporu je nehorľavý a nie je veľmi citlivý na napadnutie hlodavcami a iným malým hmyzom. Dajte si však pozor na vlhkosť absorbovanú granulami, ktorá môže zničiť účinnosť izolácie. > Požiadajte o cenovú ponuku, ktorá lepšie izoluje váš domov