Komentáre

Nainštalujte závesovú tyč

Nainštalujte závesovú tyčWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Rôzne modely závesovej tyče

Okrúhla lišta môže byť sklonená z dreva alebo kovu: je veľmi estetická, pretože ju možno ozdobiť ozdobnými koncovkami. Pekné efekty vytvárajú aj krúžky alebo textílie, ktoré visia na závesoch. V oceli alebo hliníku je železničná tyč k dispozícii aj v PVC. Prakticky sa skladá z koľajnice, na ktorej prichádzajú a odchádzajú vozíky na zavesenie záclon a ktoré budú ovládané šnúrou alebo tyčou. Pre závesy je výhodný systém koľajníc, pre dvojité závesy tyč. Zostava musí byť v každom prípade pripevnená ľahko.

Správne vybavenie pre správne umiestnenie

Venujte pozornosť rozmerom tyče: musí presahovať šírku okna asi o štyridsať centimetrov. Nezabudnite tiež umiestniť nad rám okna a preč od steny. Okrúhle tyče sa najlepšie prispôsobia vyrazeniam: vhodný rozmer musí brať do úvahy šírku vybrania odpočítanú od šírky upevňovacích prvkov. Tyč sa dá nainštalovať na steny alebo pod strop. Zvážte aj zahrnutie umiestnenia dekoratívnych koncových uzáverov. Po výbere tyče zhromaždte potrebné vybavenie: kovové vŕtačky, 1 kladivo, 1 meter, 1 úroveň, 1 nárazová vŕtačka, 1 perforátor, 1 pravítko, 1 skrutkovač.

Krok upevnenia záclonovej tyče

Vyžadujú sa dve upevnenia, jedna na každom konci. Ak je záclonová tyč veľmi dlhá alebo veľmi ťažká, zaistite ju tretím uchytením v strede. Pred vŕtaním steny označte ceruzkou ceruzku umiestnenie podpier a značky pre priechod tyče. Skontrolujte, či je vodorovný. Vyvŕtajte a vložte príslušné hmoždinky. Podpery priskrutkujte vhodnými skrutkami (omietka, betón, cement). Zasuňte tyč do jedného koncového kusu. Položte krúžky na železničný hák alebo háčiky. Pripojte druhý koncový kryt. U tyčí určených pre strop označte konce vyvažovaním výstupku na oboch stranách okna. Používajte vrtáky a vrtáky vhodné pre pevnosť stien.