Krátko

Udržujte naolejované parkety

Udržujte naolejované parkety

V porovnaní s voskom alebo vitrifikáciou podlahy olej nielen ukladá ochranný film na drevo, ale preniká dovnútra. Tento princíp preto bráni veľkému znečisteniu, čo veľmi uľahčuje údržbu naolejovanej parketovej podlahy. Mali by ste vedieť o niekoľkých veciach.

Údržba naolejovaných parkiet: stačí zamiesť

Pravidelná údržba naolejovaných parkiet sa môže obmedziť na prechod vlhkej metly, aby sa odstránil prach. Ak sú niektoré škvrny tvrdšie, odporúča sa použitie čierneho mydla. Ak sa používa voda, musí sa nanášať veľmi ľahko, aby sa zabránilo riziku zdeformovania a opuchu dreva.

Bezpečnostné opatrenia na starostlivosť o vašu podlahu

Starostlivosť o olejované parkety sa musí každý deň obnovovať. Napríklad buďte opatrní pri chôdzi s podpätkami po takejto podlahe. To isté platí pre nohy nábytku, ktoré môžu rýchlo poškodiť podlahu. Zrná piesku alebo malé kamienky sa nakoniec môžu usadiť na podlahe a poškodiť ich. Najlepšie je ich rýchlo zamiesť preč a prenasledovať ich.

Ročné obmedzenie používania oleja

Raz alebo dvakrát do roka je potrebné na podlahu vyžehliť niekoľko vrstiev oleja. Z tohto dôvodu musí byť miestnosť vyprázdnená a drevené čepele odkryté. Toto brúsenie je možné vykonať pomocou jemného brúsneho papiera. Použitie niekoľkých brúsnych zŕn je výhodou a umožňuje vylepšiť morenie. Priechod monobrush môže tiež ponúknuť ďalšiu presnosť. Na aplikáciu oleja je možné použiť valec.