Informácie

Odpojenie koberca alebo koberca

Odpojenie koberca alebo kobercaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Rozliaty pohár alebo tanier, zviera, ktoré nemá čas ísť von, špinavé topánky, koberce v domácnosti, sa často podrobujú testu. Avšak škvrny, ktoré sa môžu objaviť, si vyžadujú viac alebo menej úsilia.

Tipy babičky na každodenné úlohy

Ak sa na koberec vyleje sklo alebo zostane stopa jedla, prvým krokom je pokúsiť sa absorbovať to, čo môže byť. Potom je riešením posypať perlivú vodu po značku alebo trochu soli. Táto zložka prítomná vo všetkých kuchyniach skončí absorbovaním materiálu, ktorý zafarbí koberec. Napríklad v prípade atramentu alebo hrdze môže mať zmes citrónu a soli rovnaký účinok na odstránenie škvŕn. Proti vínu je tiež možné použiť zeminu Sommières, múku alebo jedlú sódu. Vo všetkých prípadoch je potrebné nechať zmes pôsobiť a odpočívať, aby prenikla vláknami a úplne ich vyčistila. Niekedy stačí vysávač, aby koberec vyzeral ako nový.

Pre tvrdšie škvrny na kobercoch alebo kobercoch

Ak sa na váš koberec rozliala sviečka, existuje technika, ktorá spočíva v tom, že sa na škvrnu umiestni savý papier a zahrieva sa (železo, sušič vlasov atď.). Vosk sa potom roztopí a bude absorbovaný. Môžu sa použiť aj iné výrobky, ako je amoniak, biely ocot alebo glycerín. Preto je dôležité koberec dôkladne opláchnuť alebo ho dokonca šampónovať a miestnosť vetrať, aby nedošlo k silnému zápachu.