Podrobne

Vyberte si elektrickú vŕtačku

Vyberte si elektrickú vŕtačku

Akumulátorové vŕtačky?

Aj keď sú akumulátorové vŕtačky naj ergonomickejšie a najjednoduchšie sa s nimi manipuluje, výber takéhoto nástroja by sa nemal zastaviť iba na základe ergonomických hľadísk. Pre dlhotrvajúcu prácu vyžadujúcu určitú silu rotácie sú drôtové modely oveľa vhodnejšie. Malo by sa tiež poznamenať, že za rovnakú cenu bude akumulátorový model vždy ponúkať menej energie ako vŕtačka pripojená k sieti.

Akú silu si vybrať?

Na každodenné použitie na mäkkých materiáloch (drevo, sadrokartón, drevotrieska atď.) Sa zvyčajne hodí vstupná vŕtačka. Ale pre väčšie práce (na kameň alebo betón) sa sila nárazu stáva nevyhnutnou. Napokon, pri stavebných prácach alebo pri murovaní elektro-pneumatický perforátor s motorom najmenej 950 W prekoná všetky materiály.

Nezabudnite na možnosť odskrutkovania skrutkovača

Pri kúpe by sa nemala prehliadať funkcia odskrutkovania skrutkovača, ktorá je vybavená väčšinou vrtákov. Umožňuje získať rýchlosť a efektívnosť pri malých, niekedy únavných prácach, ako je montáž nábytku. Pretože elektrické skrutkovače sú niekedy drahé, táto možnosť je pomerne ziskovou investíciou.