Krátko

Nainštalujte saturátor

Nainštalujte saturátor

Radiátorový saturátor, ktorý sa bežne vyskytuje vo forme malej nádoby na plnenie vodou, prekonáva problém sušenia vzduchom, čo je pre sliznice dosť nepríjemné. Aby bola účinná, je stále potrebné ju správne nainštalovať. Tu je niekoľko tipov.

Ako saturátor funguje

Teplo odovzdávané radiátormi v miestnosti, či už elektrické alebo plynové, môže v mnohých situáciách spôsobiť vyschnutie vzduchu. Použitím fenoménu odparovania vody umožňuje saturátor zvlhčovanie okolitého vzduchu. Pri inštalácii saturátora radiátora nemôže byť nič jednoduchšie: saturátor zvyčajne sprevádza malý háčik, ktorý umožňuje jeho pripevnenie k chladiču.

Výber modelu

Dnes je na predaj veľa modelov saturátorov. V detskej izbe sú niektoré z najjednoduchších až po najnáročnejších, napríklad vo forme figurín. Použité materiály sú rovnako početné, pretože nájdeme saturátory z plastu, nehrdzavejúcej ocele, skla ... Buďte však opatrní, ak máte elektrické radiátory, niektoré modely saturátorov sa tomu neprizpůsobujú.

Údržba saturátora

Nakoniec je vhodné pravidelne udržiavať saturátor pre optimálne a dlhodobé použitie. Napríklad môžete saturátor vyčistiť bielym octom a vodou, čím sa odstránia niektoré možné baktérie.