Články

Výber plynovej klimatizácie

Výber plynovej klimatizácie

Keď teplomer začne vykazovať vysoké teploty, často myslíme na riešenie, ako trochu ochladiť vzduch. Z týchto riešení je pravdepodobne najúčinnejšia klimatizácia. Tu je niekoľko rád, ktoré vám pomôžu pri výbere vašej plynovej klimatizácie.

Plynová klimatizácia.

Ako už názov napovedá, plynová klimatizácia je tepelné čerpadlo, ktoré si vyžaduje fungovanie zemného plynu. Teplo sa potom odoberá zvnútra domu, takže ho možno odvádzať von alebo použiť na výrobu teplej vody pre sanitárne zariadenia alebo na dodávku radiátorov.

Ktorý model?

Existujú dva typy plynových klimatizačných zariadení, kompresorových klimatizačných zariadení a absorpčných klimatizačných zariadení. V prvom prípade sa na pohon motora používa plyn, ktorý bude poháňať kompresor. V tomto prípade bude plynový horák generovať termochemickú reakciu, ktorá umožní spustenie chladiaceho okruhu.

Plynová klimatizácia: výhody a nevýhody

Plynová klimatizácia má niekoľko výhod vrátane nezávislosti od vonkajšieho tepla, reverzibility, nízkej úrovne prevádzkového hluku a používania chladív, ktoré sa dajú recyklovať, a teda istého rešpektovania životného prostredia. Systém plynovej klimatizácie je však stále veľmi objemný.