Podrobne

Nainštalujte distribuované mechanické vetranie

Nainštalujte distribuované mechanické vetranie

Alternatívne riešenie k „klasickému“ riadenému mechanickému vetraniu na obnovu okolitého vzduchu v byte distribuovaná mechanická ventilácia (VMR) zvádza tým, že sa dá prispôsobiť akémukoľvek typu architektúry a inštalovať (takmer) ) kdekoľvek. Tu je niekoľko tipov, ak chcete nainštalovať distribuované mechanické vetranie.

Prevádzka distribuovaného mechanického vetrania

Distribuovaná mechanická ventilácia je všeobecný a trvalý ventilačný systém pre domácnosť založený na inštalácii jednotlivých priamych ventilátorov a extraktorov. Čerstvý vzduch vstupuje do domácnosti cez prívody vzduchu a cez tieto jednotlivé priame extraktory vystupuje stály vzduch.

Inštalácia distribuovaného mechanického vetrania

Na rozdiel od „tradičnejších“ CMV si distribuované mechanické vetranie nevyžaduje prítomnosť odsávacieho boxu ani potrubných sietí na pripojenie odsávacích otvorov k boxu, a preto je inštalácia oveľa jednoduchšia. , Ak chcete vybaviť váš domov distribuovanou mechanickou ventiláciou, musíte v obývacích izbách vytvoriť prívody vzduchu (konvenčné prívody vzduchu umiestnené nad oknami alebo v kufri žalúzií) a Inštalujte jednotlivé priame odsávače vo vlhkých miestnostiach (kuchyňa, kúpeľňa, WC). V závislosti od modelu môžu byť tieto jednotlivé priame extraktory jednou alebo dvoma rýchlosťami a môžu byť inštalované na stenu alebo pod stropom.