Informácie

Pripojte sadrokartónovú priečku

Pripojte sadrokartónovú priečkuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vďaka ľahkosti materiálov a jednoduchosti ich montáže je montáž sadrokartónovej priečky ľahkou a prístupnou prácou pre väčšinu domácich majstrov. Vyžaduje si však určité know-how, aby sa zaručila spoľahlivosť a dlhovekosť štruktúry.

Prvý krok: sledovanie budúcej sádrokartónovej priečky a kladenia koľajníc

Pred čímkoľvek iným sa odporúča presne nakresliť (na podlahu, na steny a na strop) umiestnenie budúcej priečky pomocou kresliacej čiary alebo ceruzky. Potom sa môže začať kladenie koľajníc. Začíname s horizontálnymi U koľajnicami (ktoré majú byť pripevnené k podlahe a stropu), potom pokračujeme s vertikálnymi koľajnicami. Prvé musia byť upevnené pozdĺž stien, potom ostatné, pričom musia byť dodržané intervaly 60 cm.

Druhý krok: položenie sadrokartónu

Po vytvorení rámu priečky by inštalácia sadrokartónu už nemala byť formalitou. Po ich rozrezaní na správne rozmery sa jednoducho pripevnia na koľajnice ich priskrutkovaním na výšku v pravidelných intervaloch 30 cm.

Tretí krok: dotyk dokončenia

Nakoniec sa povrchová úprava musí vykonať pomocou výplne. Najprv skryjeme otvory, ktoré zostali po skrutkách, potom zakryjeme medzery medzi sadrokartónovou doskou, aby sa vytvorili spoje. Je možné a odporúčané vkladať spojovaciu pásku medzi dve vrstvy. Po zaschnutí ľahké brúsenie (potom poprášenie) pred obaľovaním vymaže všetky zachytenia.