Články

Výber betónu pre vašu stenu

Výber betónu pre vašu stenu

Betón, ktorý bol predtým vyhradený na výstavbu exteriérov, si nedávno získal uznanie. Prítomný v najmodernejších a najmodernejších interiéroch sa stal ušľachtilým materiálom a umožňuje vytvorenie veľmi moderných priestorov. Výber betónovej steny prinesie čisto praktickú dvojitú voľbu.

Betónová stena panela: pre jednoduchú inštaláciu

Na splnenie módy tohto materiálu sa niektorí výrobcovia pustili do navrhovania betónových panelov. Majú výhodu veľmi jednoduchej inštalácie, ktorá sa vykonáva pomocou klincov, skrutiek alebo svoriek. Ich ľahkosť predovšetkým umožňuje obliecť steny a priečky. K dispozícii vo veľmi širokej škále, v rôznych aspektoch a farbách, môžu uspokojiť ozdobné túžby každého. Bude však musieť zaplatiť cenu, ktorá je drahšia ako pokládka lešteného betónu.

Voskovaná betónová stena: umenie 100% domáceho betónu

Pre tých, ktorí sa neboja práce, ponúka voskovaný betón 100% domácu alternatívu ku komerčne dostupným panelom. Potom začne prípravou malty na báze piesku, cementu, prísad a farbív. Inštalácia sa uskutoční v dvoch vrstvách a na zdravom podklade, bez plesní, dier alebo trhlín. Po brúsení a poprášení nanesie vrstva špeciálneho vosku jeho jemne lesklý vzhľad, ktorý je tak vyhľadávaný. Napokon, pre tých, ktorí sú prepustení z práce, existuje vo špecializovaných predajniach hotový voskovaný betón, ktorý sa ľahšie kladie, ale je tiež drahší ako domáci.