Podrobne

Inštalujte svetlá okolo bazénu

Inštalujte svetlá okolo bazénuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak inštalácia svetiel okolo bazéna vyvoláva otázky estetiky, nemalo by sa zabúdať, že hlavnou funkciou tohto typu osvetlenia je zníženie počtu nehôd zvýšením bezpečnosti okolia oblasti. pool.

Bezpečnostné normy pre osvetlenie okolo bazénu

Pokiaľ ide o osvetlenie okolo bazénu, musíte dodržiavať určité vopred stanovené pravidlá. Rovnako ako v kúpeľni sú definované tri zväzky na vymedzenie typov svietidiel, ktoré môžete použiť podľa ich umiestnenia. Jeden z týchto zväzkov sa týka skupiny, ďalšie dva sa týkajú skupiny. Pri použití na vstavaný bazén sa objem 1 týka polomeru 2 m na dĺžku a 2,5 m na výšku okolo bazéna. Tieto opatrenia sa zvyšujú, ak je v bazéne potápačská doska. V tomto zväzku sú používané zariadenia iba pod veľmi nízkym napätím. Objem 2 siaha od objemu 1 až 1,5 metra okolo bazénu a výšky 2,5 metra. Povolené svietidlá sú svietidlá triedy 2 (nazývané tiež trieda dvojitej izolácie bez uzemnenia), to znamená svietidlá so zosilnenou izoláciou a bez prístupnej kovovej časti. Používateľské zariadenia sú povolené, ak sú napájané veľmi nízkym napätím a sú chránené 30 mA ističom diferenciálu alebo izolačným transformátorom.

Ideálny materiál

Na osvetlenie okolia bazéna sú zapustené miesta veľmi praktické. Nezaberajú priestor, nehrozí nebezpečenstvo nárazu do nich. Skutočnosť, že osvetlenie zeme vytvára intímnu a príjemnú atmosféru. Tento typ osvetlenia tiež umožňuje zdôrazniť prostredie kúpaliska, najmä rastliny. Dbajte však na to, aby ste si nevybrali miesto, ktoré uvoľňuje príliš veľa tepla, aby nedošlo k popáleniu. Najvhodnejšie svietidlá sú LED, ktoré sú bezpečné a hospodárne. Môžete tiež nainštalovať ľahké vlákna, tiež veľmi bezpečné, ale drahšie.

Estetický aspekt

Ak chcete získať osobitnú atmosféru, môžete pomocou hry umiestnenej v blízkosti nádrže vytvoriť hru tiene a svetla. Žiarivé žlté svetlo vytvára na rozdiel od halogénového svetla intímnu atmosféru. Umiestnením svetiel do jednej roviny so zemou sa zvýši výška tých okolo vás. Naopak, ponorné svetlo bude oveľa funkčnejšie a menej estetické.