Komentáre

Akusticky izoluje strop

Akusticky izoluje strop

Hluk z bytu nad vaším domom môže byť veľmi nepríjemný a hoci najlepším riešením by bolo zvukotesné v hornom poschodí, nie je to vždy možné. Zostáva teda vytvoriť falošný izolačný strop na zníženie nepríjemností.

Namontujte upevňovaciu štruktúru zvukovej izolácie stropu

Aby bola izolácia účinná, musí byť falošný strop upevnený tak, aby neprenášal hluk cez upevnenie. To všetko záleží na type stropu, ktorý máte, ale riešením je všeobecne vytvoriť kovový rám pripevnený k stropu pomocou zavesenia, ktorý zabráni vibráciám pre dobrú zvukovú izoláciu upevnenú v pravidelných vzdialenostiach v strope. Najlepšie výsledky z hľadiska zvukovej izolácie sa však dosiahnu vďaka rámu s dlhým rozpätím, čo znamená, že koľajnice alebo trámy sa pripevnia na steny na oboch stranách.

Nainštalujte izoláciu a falošný strop

Prázdny priestor vytvorený touto inštaláciou bude vyplnený vláknitou izoláciou, ktorá sa dodáva v paneloch alebo zvitkoch, a bude umiestnený vedľa seba na ráme. Je potrebné poznamenať, že hrúbka izolácie nie je zárukou lepšej účinnosti, pretože sklenená vlna je vynikajúcim zvukovým izolátorom, ako sú niektoré inovatívne výrobky. Potom sa prvky falošného stropu, zvyčajne v ľahkej sadrokartónovej doske, pripevnia na koľajnice alebo koľajnice a ostane iba skryť škáry pred lakovaním alebo inštaláciou konečného náteru.