+
Informácie

Položte vodorovný žľab

Položte vodorovný žľab

Usporiadanie vodorovného žľabu

Najskôr si prečítajte bod na obidvoch koncoch odkvapu: v prednej časti krokiev pre zavesenie žľabu, v hornej časti pre plazivý žľab. Potom sledujte najnižší bod zostupu. Počítajte sklon 5 mm na meter. Poznamenajte si umiestnenie háčikov každých 50 centimetrov. Identifikujte všetky uhly, ktoré by mal žľab nasledovať. Umiestnite háčik 5 cm od rohového prvku a na začiatok žľabu.

Horizontálny žľab: upevňovacie háky

Ak chcete zavesiť odkvap, pripevnite háčiky na obidvoch koncoch a skontrolujte sklon. Potom pripevnite háčiky každých 50 cm skrutkami z nehrdzavejúcej ocele. Háčiky sú kovové, takže je možné ich skrútením opraviť. Ak inštalujete dotvarovací žľab, háčiky sa pripevnia k krokvám pomocou pásika zdvojeného vlákna (zinkového plechu). Potom je táto technika rovnaká ako v prípade odkvapového žľabu.

Horizontálny žľab: montáž

Existujú tri druhy montážnych procesov. Pre odkvapové žľaby z PVC je spájanie najpoužívanejšou technikou. Pred prilepením ich nezabudnite správne zložiť a obrúsiť. Použite špeciálne lepidlo z PVC. Niektoré odkvapy majú tesnenia, ktoré umožňujú spojenie prvkov. Nakoniec sa môžeme uchýliť k zváraniu. Je to najspoľahlivejšia technika. Vyžaduje si však primerané know-how a vybavenie. Nakoniec pridajte silikónové tesnenie na konce žlabu.