Komentáre

Nainštalujte clonu pod strechu

Nainštalujte clonu pod strechu

Ochrana strech pred vetrom alebo silnými zrážkami je nevyhnutná. Strešné clony (nepremokavé plachty umiestnené medzi rámom a strechou) zaručujú trvalo izolované strešné priestory. Naše rady pre úspešnú inštaláciu.

Strešná clona: dôsledná inštalácia

Ak je predpoveď počasia priaznivá (malý vietor, žiadny dážď), môžete vyriešiť inštaláciu strešných krytín. Fólie musia byť inštalované zdola nahor, počnúc vrchom žlabu. Prúžky umiestnené vodorovne musia byť dokonale napnuté opakovaným zošitím na rám. Aby ste dokonale izolovali, nezakrývajte celý rám. Voda by mala byť schopná prúdiť priamo do odkvapov, takže najmenší priestor bude veľmi nepohodlný. Táto prísnosť v inštalácii je nevyhnutná na dosiahnutie optimálneho výsledku.

Upevnenie latiek na strešných clonách

Ak sú inštalované strešné krytiny, musia sa na nich pripevniť lišty, ktoré sa použijú na inštaláciu strešných prvkov. Pri rozstupe medzi každou latí ju vyhodnoťte podľa dĺžky dlaždíc, ktoré boli vybrané na pokrytie strechy. Pultové lišty, pripevnené kolmo a na úrovni krokiev, zaručujú lepšiu stabilitu a zabraňujú nechcenému zadržiavaniu vody.